Donnarumma Angliya Premer-ligasiga o‘tishni rejalashtirmoqda
Parij Sen-Jermen futbol klubi darvozaboni Janluiji Donnarumma joriy transfer oynasida jamoasini o‘zgartirishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Italiyalik posbonning klub bilan amaldagi shartnomasi kelasi yilda yakuniga yetadi. Hozirga qadar tomonlar yangi shartnoma borasida kelishuvga erisha olishmadi.
Shu sababli, Parij klubi Donnarummaga o‘rinbosar topishga kirishdi. Ma’lumotlarga ko‘ra, Luis Enrike boshchiligidagi jamoaga tez orada Lill klubi darvozaboni Luka Shevalye qo‘shilishi kutilmoqda va u asosiy darvozabon bo‘lishi rejalashtirilgan.
Shu bilan birga, jurnalist Ekrem Konur xabariga ko‘ra, Donnarumma o‘z faoliyatini qayerda davom ettirish haqida qaror qabul qilgan. Manbalarga ko‘ra, 26 yoshli darvozabon Angliya Premer-ligasida o‘zini sinab ko‘rmoqchi.
Uning xizmatlariga eng asosiy da’vogar sifatida Manchester Yunayted klubi ko‘rilmoqda. Donnarumma uchun yangi chempionatda o‘ynash imkoniyati ochilishi mumkin.

Доннарумма планирует перейти в Премьер-лигу Англии
Вратарь футбольного клуба Париж Сен-Жермен Джанлуиджи Доннарумма может сменить команду в текущем трансферном окне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Контракт итальянского голкипера с клубом истекает в следующем году. На данный момент стороны не смогли достичь соглашения о новом контракте.
По этой причине парижский клуб начал искать замену Доннарумме. Согласно информации, в команду под руководством Луиса Энрике вскоре должен присоединиться вратарь клуба Лилль Лука Шевалье, который планируется как основной голкипер.
В то же время, по сообщению журналиста Экрема Конура, Доннарума принял решение о том, где продолжит свою карьеру. По источникам, 26-летний вратарь хочет попробовать себя в Английской Премьер-Лиге.
На его услуги как основного претендента рассматривается клуб Манчестер Юнайтед. У Доннарумы может открыться возможность играть в новом чемпионате.