Sporting yangi mavsumni mehmonlikda ishonchli g‘alaba bilan boshladi
Juma kuni Portugaliya chempionatining yangi mavsumi boshlandi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
O‘tgan mavsum g‘olibi bo‘lgan Sporting jamoasi mehmon sifatida Kasa Pia klubi bilan bahs olib bordi. Uchrashuvda Sporting jamoasi o‘z ustunligini namoyon etdi va haqli ravishda g‘alaba qozondi.
Uchrashuvning 42-daqiqasida birinchi gol muallifi Fransisku Trinkan bo‘ldi. Ikkinchi bo‘limning o‘rtalarida esa Morten Yulmann hisobni oshirib, mehmonlar ustunligini mustahkamladi.
Natijada, o‘yin 2:0 hisobida Sporting foydasiga yakunlandi. Kasa Pia jamoasidan asosiy tarkibda bir qator futbolchilar maydonga tushdi.
Ular orasida Sekeyra Patrik, Gular Joao, Fonte Joze, Tchamba Duplex, Larrasabal Gaiska, Ukili Yassin, Britu Rafael, Benaysa-Yahiya Faem, Livolan Jeremi, Kassiano Dias va Nsona Kelian bo‘lishdi. O‘yinda bir nechta futbolchilar zaxiradan maydonga tushirildi.
Sporting jamoasi tarkibida esa Diomande Usman, Inasiu Gonsalu, Arauho Maksimiliano, Morita Xidemasa, Yulmann Morten, Trinkan Fransisku, Pedru Gonsalves, Katamo Jeni, Suares Luis III kabi futbolchilar harakat qilishdi. Uchrashuv 8-avgust kuni Munisipal de Riu Mayor stadionida bo‘lib o‘tdi.

Sporting начал новый сезон с уверенной победы в гостях
Команда Спортинг, ставшая победителем прошлого сезона, провела матч против клуба Каса Пиа в качестве гостей. Встреча показала преимущество команды Спортинг, которая заслуженно одержала победу.
Автор первого гола на 42-й минуте стал Франсиску Тринкан. А в середине второго тайма Мортен Юлман увеличил счет, укрепив преимущество гостей.
В результате игра завершилась со счетом 2:0 в пользу Спортинга. В основной состав команды Каса Пиа вышло несколько футболистов.
Среди них были Секейра Патрик, Гулар Жоао, Фонте Жозе, Тчамба Дуплекс, Ларасабал Гайска, Укили Яссин, Бриту Рафаэль, Бенайса-Яхия Фаем, Ливолан Жереми, Кассиано Диас и Нсона Келиан. В игре несколько футболистов вышли на замену.
В составе команды Спортинг действовали такие футболисты, как Диоманд Усман, Инасиу Гонсалу, Араухо Максимилиано, Морита Хидемаса, Юлманн Мортен, Тринкан Франсиску, Педру Гонсалвеш, Катамо Жени, Суарас Луис III. Встреча прошла 8 августа на стадионе Муниципал де Риу Майор.