Sankt-Peterburgning “Zenit” jamoasining sobiq futbolchisi Aleksey Strepetov Rossiya chempionati uchinchi turidan o‘rin olgan bo‘lib o‘tadigan o‘yin haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
9-avgust kuni “Zenit” safarda Grozniy shahri vakillari “Axmat” jamoasiga qarshi maydonga tushadi. Strepetovning ta’kidlashicha, “Zenit” hech bir raqibga qarshi ochko yo‘qotishga haqli emas.
Uning so‘zlariga ko‘ra, ayni paytda “Axmat” jamoasini Stanislav Cherchesov boshqarmoqda va u barcha uchun kuchli raqib hisoblanadi. Agar “Axmat” bu uchrashuvda mag‘lub bo‘lmasa, Cherchesovni mo‘’jizakor murabbiy deb atash mumkin bo‘ladi, deydi Strepetov.
Ma’lumot uchun, yaqinda “Axmat” va “Zenit” jamoalari Fonbet Rossiya Kubogi guruh bosqichi doirasida o‘zaro bahs olib borishgan edi. U o‘yinda “Axmat” o‘z maydonida 1:2 hisobida mag‘lub bo‘ldi.

Стрепетов: Черчесов во главе "Ахмата" сильный соперник
Бывший футболист петербургского «Зенита» Алексей Стрепетов высказал свое мнение о предстоящем матче третьего тура чемпионата России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
9 августа «Зенит» на выезде встретится с представителями города Грозный командой «Ахмат». По словам Стрепетова, «Зенит» не имеет права терять очки ни с одним соперником.
По его словам, в данный момент команду «Ахмат» возглавляет Станислав Черчесов, и он считается сильным соперником для всех. Если «Ахмат» не проиграет в этом матче, Черчесова можно будет назвать чудесным тренером, говорит Стрепетов.
Для справки, недавно команды «Ахмат» и «Зенит» встречались в рамках группового этапа Кубка России Фонбет. В той игре «Ахмат» на своем поле проиграл со счетом 1:2.