PSJ klubi va darvozabon Janluiji Donnarumma yangi shartnoma shartlari borasida kelishuvga erisha olmadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Shu sababli, Parij jamoasi tez orada yangi darvozabon transferi haqida eʼlon qiladi. Klub tarkibiga Lyuka Shevalye qoʻshilishi kutilmoqda.
Uning aynan asosiy darvozabon sifatida koʻrilayotgani aytilmoqda. Donnarumma esa sotilishi rejalashtirilgan, chunki 26 yoshli italiyalik darvozabonga qiziqish bor.
Transfer News Live nashrining jurnalist Ben Jeykobsga tayanib bergan xabariga koʻra, PSJ Donnarumma transferidan 30 million yevro ishlab olishni moʻljallamoqda. Donnarumma uchun nisbatan past narx belgilanishiga uning amaldagi shartnomasi kelasi yozda yakunlanishi sabab boʻlmoqda.
Shu bois klub darvozabonni hozir sotib, undan daromad olishga harakat qilmoqda. Yangi mavsumda PSJ darvozabonlar tarkibida oʻzgarishlar boʻlishi kutilmoqda.

PSJ хочет купить Доннарумму и приобрести нового вратаря
Клуб ПСЖ и вратарь Джанлуиджи Доннарумма не смогли достичь соглашения по условиям нового контракта. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По этой причине парижская команда вскоре объявит о трансфере нового вратаря. Ожидается, что в состав клуба войдет Лука Шевалье.
Говорят, что его рассматривают именно как основного вратаря. Доннарумма же планируется к продаже, так как на 26-летнего итальянца есть интерес.
Согласно информации, предоставленной журналистом Transfer News Live Беном Джейкобсом, ПСЖ планирует заработать 30 миллионов евро на трансфере Доннаруммы. Относительно низкая цена на Доннарумму обусловлена тем, что его действующий контракт истекает следующим летом.
По этой причине клуб пытается продать вратаря сейчас, чтобы получить прибыль. В новом сезоне в составе вратарей ПСЖ ожидаются изменения.