Arne Slot: Virtning APLga moslashuvi uchun vaqt kerak
"Liverpul" jamoasining bosh murabbiyi Arne Slot yarim himoyachi Florian Virtning ingliz futboliga moslashuvi haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Germaniyalik futbolchi joriy yozda Leverkuzenning "Bayer" jamoasidan "Liverpul" safiga qo‘shildi. Uning transferi Angliya klubi uchun 125 million yevroga tushdi.
Florian Virt 22 yoshda bo‘lib, u "Bayer" tarkibida barcha musobaqalarda 197 o‘yinda maydonga tushgan va shu davrda 57 ta gol urgan hamda 65 ta golli uzatmani amalga oshirgan. Arne Slot matbuot anjumanida shunday dedi: "Virt Germaniya chempionatida har uch-to‘rt kunda bir o‘yin o‘tkazishga odatlangan.
Biroq ikki oy o‘tgach, undan so‘rashimiz kerak bo‘ladi: Angliya Premer-ligasi va Bundesliga o‘yinlarining intensivligi bir-biriga mos keladimi yoki farq qiladimi?" Murabbiy yangi futbolchining yangi muhitga moslashuvi uchun vaqt talab qilinishini ta’kidladi. Uning fikricha, Virtning tajribasi va o‘yin ko‘rsatkichlari "Liverpul" uchun foydali bo‘lishi mumkin.
Klub rahbariyati va muxlislar undan yuqori natijalar kutmoqda. Yangi mavsumda Florian Virt jamoaning muhim o‘yinchilaridan biriga aylanishi kutilmoqda.

Arne Slot: Для адаптации Virt к APL нужно время
Главный тренер команды "Ливерпуль" Арне Слот высказал свое мнение о том, как полузащитник Флориан Вирт адаптируется к английскому футболу. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Немецкий футболист присоединился к "Ливерпулю" из "Байера" летом текущего года. Его трансфер обошелся английскому клубу в 125 миллионов евро.
Флориан Вирт 22 года, он провел 197 матчей за "Байер" во всех турнирах и за это время забил 57 голов и сделал 65 голевых передач. Арне Слот на пресс-конференции сказал: "Вирт привык играть каждые три-четыре дня в чемпионате Германии.
Однако через два месяца нам нужно будет спросить его: соответствует ли интенсивность матчей в английской Премьер-лиге и Бундеслиге или отличается?" Тренер подчеркнул, что новому футболисту потребуется время для адаптации к новой среде. По его мнению, опыт и игровые показатели Вирта могут быть полезны для "Ливерпуля".
Руководство клуба и болельщики ожидают от него высоких результатов. В новом сезоне Флориан Вирт ожидается как один из ключевых игроков команды.