«Milan» jamoasining yangi futbolchisi Luka Modrich «Inter»ga qarshi bo‘ladigan derbi haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Xorvatiyalik futbolchi iyul oyida Madridning «Real» klubidan «Milan» safiga erkin agent sifatida qo‘shildi. 39 yoshli yarim himoyachi, ayniqsa, yangi jamoasining asosiy raqibi – «Inter»ga qarshi o‘yinni intiqlik bilan kutayotganini aytdi.
Luka Modrich o‘z intervyusida shunday dedi: «Men ko‘plab Milan derbilarini tomosha qilganman va endi o‘zim ham ushbu o‘yinda ishtirok etishni orziqib kutyapman. Bunday bahslar maydonda futbolchiga eng katta his-tuyg‘ularni beradi.
‘Milan’ sharafini himoya qilish va bu muhim bahsda jamoam ranglarini namoyon etishni intiqlik bilan kutyapman». Modrich avval 13 yil davomida «Real» safida to‘p surgan.
Uning «Milan» bilan tuzgan shartnomasi kelasi yilning o‘rtalarigacha amal qiladi. Shu tariqa, tajribali futbolchi Italiya chempionatida ham o‘zini sinab ko‘rishga qaror qildi.
U yangi jamoasida muhim o‘yinlarga tayyorlanmoqda va muxlislarning ishonchini oqlashga harakat qiladi.

Лука Модрич высказал свое мнение перед миланским дерби
Новый футболист команды «Милан» Лука Модрич высказал свое мнение о дерби против «Интера». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Хорватский футболист в июле присоединился к «Милану» в качестве свободного агента из мадридского «Реала». 39-летний полузащитник особенно с нетерпением ждет игру против своего основного соперника – «Интера».
Лука Модрич в своем интервью сказал: «Я смотрел много дерби Милана и теперь с нетерпением жду, когда смогу участвовать в этой игре. Такие матчи дают игроку самые сильные эмоции.
Я с нетерпением жду возможности защищать честь «Милана» и проявить цвета своей команды в этом важном матче». Модрич ранее играл за «Реал» на протяжении 13 лет.
Его контракт с «Миланом» будет действовать до середины следующего года. Таким образом, опытный футболист решил попробовать себя и в итальянском чемпионате.