Luka Modrich "Milan" bilan sovrinlar yutishni istaydi
"Milan" jamoasining yarim himoyachisi Luka Modrich jamoa bilan qanday natijalarga erishmoqchi ekani haqida so‘z yuritdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U 39 yoshda bo‘lib, "Milan" safiga erkin agent sifatida qo‘shildi. Italiyaga kelishidan oldin, mashhur xorvatiyalik futbolchi Madridning "Real" jamoasida 13 yil faoliyat olib bordi va klub tarixidagi eng sovrinli futbolchiga aylandi.
Luka Modrich o‘z intervyusida shunday dedi: "Mening maqsadim — 'Milan' jamoasi bilan sovrinlar yutish. Buning uchun bor kuchimni sarflayman.
Jamoada yaxshi muhit yaratishimiz, kuchli jamoaviy ruhga ega bo‘lishimiz kerak. Ana shunda barcha ishlar osonlashadi".
Modrichning "Milan" bilan tuzgan shartnomasi 2026 yilgacha amal qiladi. Shuningdek, shartnomada yana bir yilga avtomatik ravishda uzaytirish imkoniyati ham mavjud.
Shu tariqa, tajribali futbolchi Italiya chempionatida o‘z oldiga yuqori maqsadlar qo‘yganini ta’kidladi.

Лука Модрич хочет выиграть трофеи с "Милан"
"Полузащитник 'Милана' Лука Модрич рассказал о том, каких результатов он хочет достичь с командой. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ему 39 лет, и он присоединился к 'Милану' в качестве свободного агента. Перед тем как приехать в Италию, известный хорватский футболист провел 13 лет в мадридском 'Реале' и стал самым титулованным игроком в истории клуба.
В своем интервью Лука Модрич сказал: 'Моя цель — выигрывать трофеи с командой 'Милан'. Для этого я приложу все свои усилия.
Нам нужно создать хорошую атмосферу в команде, иметь сильный командный дух. Тогда все дела будут проще'.
Контракт Модрича с 'Миланом' действует до 2026 года. Также в контракте предусмотрена возможность автоматического продления еще на год.
Таким образом, опытный футболист подчеркнул, что ставит перед собой высокие цели в итальянском чемпионате.