PSJ Donnarummani yozgi transferda sotmoqchi
PSJ klubi rahbariyati o‘z darvozaboni Janluiji Donnarummani joriy transfer oynasi yakuniga qadar sotishni rejalashtirmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda sport sohasidagi manbalarga tayanib xabar berilmoqda. Ma’lumotlarga ko‘ra, PSJ Donnarumma bilan yangi shartnoma borasida kelishuvga erisha olmadi.
Klub Italiya terma jamoasi darvozabonini kelasi yozda erkin agent sifatida yo‘qotishni istamayapti. Shu sababli, Fransiya chempioni futbolchini imkon qadar tezroq sotishni maqsad qilgan.
Avvalroq matbuotda tarqalgan xabarlarga ko‘ra, Donnarummani sotish orqali PSJ taxminan 30 million yevro daromad olishni ko‘zlamoqda. 26 yoshli Donnarumma 2021 yildan beri Parij klubida to‘p suradi.
O‘tgan mavsumda u jami 47 uchrashuvda maydonga tushib, 43 marta to‘p o‘tkazib yuborgan va 17 uchrashuvda darvozasi daxlsizligini saqlab qolishga muvaffaq bo‘lgan. Hozircha Donnarummaning kelajagi borasida aniq qaror qabul qilinmagan.

PSJ хочет продать Доннарумму в летнем трансфере
Руководство клуба ПСЖ планирует продать своего вратаря Джанлуиджи Доннарумму до окончания текущего трансферного окна. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщают источники в спортивной сфере. Согласно информации, ПСЖ не смог достичь соглашения с Доннаруммой по новому контракту.
Клуб не хочет терять вратаря сборной Италии следующим летом в качестве свободного агента. Поэтому чемпион Франции поставил цель как можно быстрее продать футболиста.
Ранее в прессе появлялись сообщения о том, что ПСЖ планирует получить около 30 миллионов евро дохода от продажи Доннаруммы. 26-летний Доннарумма выступает за парижский клуб с 2021 года.
В прошлом сезоне он сыграл в 47 матчах, пропустив 43 гола и сохранив свои ворота в неприкосновенности в 17 матчах. На данный момент решение о будущем Доннаруммы еще не принято.