“Bavariya” hujumchisi Garri Keyn o‘zining avvalgi jamoasi “Tottenxem”ga murojaat qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U Myunxenga ko‘chib o‘tishidan oldin aynan shu klubda to‘p surgan edi. O‘tgan shanba kuni ingliz futbolchisi hozirgi jamoasiga yordam berib, “Tottenxem” ustidan o‘rtoqlik uchrashuvida 4:0 hisobida g‘alaba qozonishga hissa qo‘shdi va o‘zi ham gol urdi.
Shundan so‘ng Garri Keyn “Tottenxem”ning rasmiy saytiga intervyu berdi. Unda u Germaniyada hayot qanday o‘tayotgani haqida fikr bildirdi.
“Hayot juda yaxshi, hozircha hammasi menga yoqmoqda. Bu yerda vaqtimni maroqli o‘tkazyapman, oilam ham o‘zini yaxshi his qilmoqda.
Endi yangi mavsumni intiqlik bilan kutyapman. Mening futbolchilik yo‘lim “Tottenxem”da, 11 yoshimda boshlangan edi.
Bu yo‘l meni hozirgi holatimga olib keldi. Shu yo‘lda uchragan barcha insonlarga va “Tottenxem” muxlislariga minnatdorchilik bildiraman.
Ular ham men uchun muhim bo‘lgan”, dedi 32 yoshli hujumchi. Garri Keyn ikki yil avval “Bavariya”ga o‘tdi.
U Myunxen klubi safida 96 o‘yinda maydonga tushib, 85 ta gol urdi va 26 ta golli uzatma amalga oshirdi.

Гарри Кейн поблагодарил "Тоттенхэм"
Нападающий «Баварии» Гарри Кейн обратился к своему предыдущему клубу «Тоттенхэм». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он играл именно в этом клубе перед тем, как переехать в Мюнхен. В прошлую субботу английский футболист помог своей нынешней команде одержать победу со счетом 4:0 в товарищеском матче против «Тоттенхэма», забив при этом гол.
После этого Гарри Кейн дал интервью официальному сайту «Тоттенхэма». В нем он высказал свои мысли о том, как проходит его жизнь в Германии.
«Жизнь очень хорошая, пока все мне нравится. Я провожу время здесь с удовольствием, моя семья тоже чувствует себя хорошо.
Теперь я с нетерпением жду нового сезона. Мой футбольный путь начался в «Тоттенхэме», когда мне было 11 лет.
Этот путь привел меня к тому, где я нахожусь сейчас. Я благодарен всем людям, с которыми встретился на этом пути, и болельщикам «Тоттенхэма».
Они тоже были важны для меня», — сказал 32-летний нападающий. Гарри Кейн перешел в «Баварию» два года назад.