«Pari NN» futbol klubi sport direktori Aleksandr Udalsov matbuotda hujumchi Xuan Bosellining klubdan ketishi mumkinligi haqida tarqalgan xabarlar yuzasidan izoh berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Udalsovning aytishicha, hozircha klub Boselli bilan xayrlashishni rejalashtirmayapti, chunki uning transferi bo‘yicha munosib takliflar kelib tushmagan. Uning so‘zlariga ko‘ra, Bosellining Yaqin Sharq klubiga o‘tishi haqidagi xabarlar rasmiy manbalarga asoslanmagan.
Klubga bu borada hech qanday rasmiy taklif kelmagan. Aleksandr Udalsov Bosellining jamoa hujum chizig‘ida muhim o‘rin tutishini ta’kidladi.
U klub faqat jiddiy va klub uchun foydali bo‘lgan shartlar mavjud bo‘lsa, kelajakda muzokaralar olib borilishi mumkinligini bildirdi. Hozirda esa, Boselli «Pari NN» uchun asosiy futbolchilardan biri hisoblanadi va uning jamoadan ketishi rejalashtirilmagan.
Shu sababli, klub rahbariyati har qanday o‘zgarishlarni faqat klub manfaatlarini inobatga olgan holda ko‘rib chiqadi.

Сообщения о уходе Боселли были опровергнуты
Спортивный директор футбольного клуба «Пари НН» Александр Удальцов прокомментировал сообщения в прессе о возможном уходе нападающего Хуана Боселли из клуба. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Удальцова, клуб пока не планирует прощаться с Боселли, так как не поступило достойных предложений по его трансферу. По его словам, сообщения о переходе Боселли в клуб Ближнего Востока не основаны на официальных источниках.
Клуб не получал никаких официальных предложений по этому поводу. Александр Удальцов подчеркнул, что Боселли занимает важное место в атакующей линии команды.
Он сообщил, что клуб будет вести переговоры только в том случае, если будут существовать серьезные и выгодные для клуба условия. В настоящее время Боселли является одним из ключевых игроков «Пари НН», и его уход из команды не планируется.