«Lokomotiv» jamoasining hujumkor yarim himoyachisi Aleksey Batrakov «Spartak» ustidan qozonilgan g‘alabadan so‘ng o‘z fikrlari bilan o‘rtoqlashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
9-avgust kuni «Lokomotiv» o‘z maydonida «Spartak»ni 4:2 hisobida mag‘lub etdi. Ushbu uchrashuvda Batrakov xet-trik qayd etdi va jamoasining muhim g‘alabasiga hissa qo‘shdi.
Batrakovning so‘zlariga ko‘ra, «Lokomotiv» imkoniyatlardan unumli foydalanishda raqibdan ustun bo‘ldi. U, shuningdek, «Spartak» jamoasi ham kuchli va muvozanatli o‘yinchilarga ega ekani, ularni ham e’tirof etish lozimligini ta’kidladi.
Batrakov o‘z jamoasiga va muxlislarga minnatdorchilik bildirdi. Ayni paytda «Lokomotiv» Rossiya oliy ligasi turnir jadvalida peshqadamlik qilmoqda.
Jamoa to‘rt o‘yinda 12 ochko jamg‘argan. «Spartak» esa 11-o‘rinda bormoqda va hisobida to‘rt ochko mavjud.

Батраков: Спартак силен, но мы воспользовались шансом
Полузащитник атакующей линии команды «Локомотив» Алексей Батраков поделился своими мыслями после победы над «Спартаком». Об этом сообщает Euro-football.ru.
9 августа «Локомотив» на своем поле одержал победу над «Спартаком» со счетом 4:2. В этом матче Батраков оформил хет-трик и внес значительный вклад в важную победу своей команды.
По словам Батракова, «Локомотив» был лучше соперника в использовании возможностей. Он также отметил, что команда «Спартак» тоже сильна и имеет сбалансированных игроков, которых также следует признать.
Батраков выразил благодарность своей команде и болельщикам. В настоящее время «Локомотив» занимает первое место в таблице турнира Российской Премьер-Лиги.
Команда набрала 12 очков в четырех матчах. «Спартак» же находится на 11-м месте и имеет в своем активе четыре очка.