Samorodov jarohati haqida gapirdi, tez orada safda
«Axmat» futbol jamoasining hujumkor yarim himoyachisi Maksim Samorodov Rossiya Premyer-ligasining to‘rtinchi turida Sankt-Peterburgning «Zenit» jamoasiga qarshi o‘yinda olgan jarohati haqida so‘z yuritdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Futbolchi uchrashuvning 57-daqiqasida zaxiraga olindi. Samorodovning so‘zlariga ko‘ra, u o‘yinda son mushaklarida biroz og‘riq sezgan.
U bu holatda jiddiy muammo yo‘qligini, faqatgina noqulaylik tufayli risk qilmaslikka qaror qilganini ta’kidladi. Futbolchi o‘zini yaxshi his qilayotganini va tez orada safga qaytishini bildirdi.
Ma’lumot uchun, mazkur bahsda Grozniy jamoasi minimal hisobda, ya’ni 1:0 natija bilan g‘alaba qozondi. Navbatdagi turda Stanislav Cherchesov boshchiligidagi jamoa Rossiya chempionatida Samaraning «Qanotlar» jamoasiga qarshi maydonga tushadi.
Eslatib o‘tamiz, Maksim Samorodov jamoaning asosiy tarkib futbolchilaridan biri hisoblanadi. U joriy mavsumda o‘zining ishonchli o‘yini bilan murabbiylar va muxlislar ishonchini oqlab kelmoqda.

Самородов рассказал о травме, скоро будет в строю
Полузащитник атакующей группы футбольной команды «Ахмат» Максим Самородов рассказал о травме, полученной в матче четвертого тура Российской Премьер-лиги против команды «Зенит» из Санкт-Петербурга. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Футболист был заменен на 57-й минуте встречи. По словам Самородова, он почувствовал небольшую боль в мышцах бедра во время игры.
Он отметил, что в данной ситуации серьезной проблемы нет, и он решил не рисковать только из-за дискомфорта. Футболист сообщил, что чувствует себя хорошо и скоро вернется в строй.
Для справки, в этом матче команда из Грозного одержала минимальную победу со счетом 1:0. В следующем туре команда под руководством Станислава Черчесова выйдет на поле против самарской команды «Крылья Советов» в чемпионате России.
Напоминаем, что Максим Самородов является одним из основных игроков команды. В этом сезоне он оправдывает доверие тренеров и болельщиков своей надежной игрой.