Xomuxa Stankovich kelajagi haqida o‘z fikrini bildirdi
Moskvaning CSKA jamoasining sobiq futbolchisi Dmitriy Xomuxa poytaxtning Spartak klubi bosh murabbiyi bo‘lishi kutilayotgan Deyan Stankovich haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Rossiya chempionatining to‘rtinchi turida Spartak jamoasi Lokomotivga 2:4 hisobida mag‘lub bo‘ldi. Dmitriy Xomuxaning so‘zlariga ko‘ra, murabbiylarni ishdan bo‘shatish masalasi tez-tez takrorlanmoqda va bu borada savollar, asosan, klub rahbariyatiga berilishi lozim.
U ushbu masalalarda jamoa boshqaruvchilari emas, aynan rahbariyat javobgar ekanini ta’kidladi. Ma’lum qilinishicha, serbiyalik mutaxassis Deyan Stankovich bilan Moskva klubi o‘rtasidagi mehnat shartnomasi 2027 yilning o‘rtalarigacha mo‘ljallangan.
Hozirgi vaqtda Rossiya Premer-ligasining to‘rtinchi turi yakuniga ko‘ra, Spartak jamoasi to‘rt ochko jamg‘argan va turnir jadvalida 11-o‘rinda bormoqda. Klub natijalari va murabbiy o‘zgarishlari jamoa ishqibozlari hamda mutaxassislar tomonidan muhokama qilinmoqda.

Хомуха Станкович о своем будущем высказал свое мнение
Бывший футболист московского ЦСКА Дмитрий Хомуха высказал свое мнение о Деяне Станковиче, который, как ожидается, станет главным тренером столичного клуба Спартак. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В четвертом туре чемпионата России Спартак проиграл Локомотиву со счетом 2:4. По словам Дмитрия Хомухи, вопрос об увольнении тренеров поднимается слишком часто, и в этом отношении вопросы, в первую очередь, должны задаваться руководству клуба.
Он подчеркнул, что именно руководство, а не управляющие команды, несет ответственность по этим вопросам. Известно, что трудовой договор сербского специалиста Деяна Станковича с московским клубом рассчитан до середины 2027 года.
В настоящее время, по итогам четвертого тура Российской Премьер-Лиги, Спартак набрал четыре очка и занимает 11-е место в турнирной таблице. Результаты клуба и изменения тренера обсуждаются как болельщиками команды, так и специалистами.