Moskvaning “Lokomotiv” jamoasining sobiq futbolchisi Dmitriy Sichev “qizil-yashillar” yarim himoyachisi Aleksey Batrakovning kelajagi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning aytishicha, Batrakov hali tajriba orttirishi va jismonan kuchayishi zarur. Sichevning ta’kidlashicha, futbolchi biroz vaqt o‘tib, ko‘proq o‘yin amaliyoti to‘plab, tajribali bo‘lsa, Yevropaga yo‘l olishi mumkin.
U yerda natija talab qilinadi va har bir o‘yin jiddiy baholanadi. Shuningdek, Sichev Batrakovni “Lokomotiv” tarkibida iloji boricha uzoqroq ko‘rishni istashini ham aytib o‘tdi.
Hozirgi Rossiya oliy ligasi mavsumida 20 yoshli Batrakov to‘rtta o‘yinda maydonga tushib, raqiblar darvozasiga olti bor to‘p kiritishga muvaffaq bo‘ldi. Bu natija yosh futbolchining jamoa uchun muhim ahamiyatga ega ekanini ko‘rsatadi.
Batrakovning “Lokomotiv” bilan amaldagi shartnomasi 2029 yilgacha mo‘ljallangan. Shu tariqa, jamoa uning xizmatlaridan yana bir necha yil davomida foydalanishi mumkin.

Сичев: Батраков, если наберется сил, может уехать в Европу
Бывший футболист московского "Локомотива" Дмитрий Сичев высказал мнение о будущем полузащитника "красно-зеленых" Алексея Батракова. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Батракову необходимо еще набраться опыта и физически окрепнуть. Сичев отметил, что если футболист через некоторое время наберет больше игрового практики и станет более опытным, он может отправиться в Европу.
Там требуются результаты, и каждая игра оценивается серьезно. Также Сичев добавил, что хотел бы видеть Батракова в составе "Локомотива" как можно дольше.
В текущем сезоне Российской премьер-лиги 20-летний Батраков вышел на поле в четырех матчах и сумел забить шесть голов в ворота соперников. Этот результат показывает, что молодой футболист имеет важное значение для команды.
Действующий контракт Батракова с "Локомотивом" рассчитан до 2029 года. Таким образом, команда может использовать его услуги еще на несколько лет.