Batrakov Yevropaning yirik klublariga o‘tishni istaydi
Vladimir Kuzmichov, "Lokomotiv" jamoasi hujumkor yarim himoyachisi Aleksey Batrakovning agenti, mijozining bu mavsum Rossiyadagi so‘nggi mavsumi bo‘lishi mumkinligi haqidagi savolga javob berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, hozircha aniq bir qarorga kelinmagan. Biroq, Aleksey o‘z faoliyatini yevropaning yirik futbol klublarida davom ettirishni istaydi.
Kuzmichovning aytishicha, agar Batrakov joriy mavsumda o‘z darajasini isbotlasa, bu yirik jamoalardan takliflar kelishiga sabab bo‘lishi mumkin. Hozirgi mavsumda 20 yoshli yarim himoyachi barcha musobaqalarni hisobga olgan holda besh o‘yinda maydonga tushib, yetti gol urishga muvaffaq bo‘ldi.
Mutaxassislarning aytishicha, Batrakovning transfer qiymati hozirda 12 million yevroga baholanmoqda. Shu bilan birga, agent futbolchining kelajagi haqida aniq gapirishga shoshilmayotganini ta’kidladi.
Unga ko‘ra, barcha rejalarga futbolchining maydondagi natijalari va kelgusidagi imkoniyatlari ta’sir ko‘rsatadi. Shu sabab, Aleksey Batrakovning faoliyati va transferi bo‘yicha yaqin oylarda yangi yangiliklar paydo bo‘lishi mumkin.

Батраков хочет перейти в крупные клубы Европы
Владимир Кузьмичев, агент полузащитника "Локомотива" Алексея Батракoва, ответил на вопрос о том, что этот сезон может стать последним для его клиента в России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, пока не принято конкретного решения. Однако Алексей хочет продолжить свою карьеру в крупных футбольных клубах Европы.
Кузьмичев отметил, что если Батраков докажет свой уровень в текущем сезоне, это может привести к предложениям от крупных команд. В этом сезоне 20-летний полузащитник вышел на поле в пяти матчах во всех турнирах и забил семь голов.
По словам специалистов, трансферная стоимость Батракoва в настоящее время оценивается в 12 миллионов евро. При этом агент подчеркнул, что не спешит говорить о будущем футболиста.
По его мнению, на все планы будут влиять результаты игрока на поле и его будущие возможности. Поэтому в ближайшие месяцы могут появиться новые новости о карьере и трансфере Алексея Батракoва.