“Neftekhimik” mavsumdagi ilk g‘alabasini “Shinnik” ustidan qo‘lga kiritdi
Chempionatning to‘rtinchi turida “Shinnik” jamoasi o‘z maydonida “Neftekhimik” klubini qabul qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
“Shinnik” mavsum boshidan faqat bitta ochko jamg‘argan bo‘lsa, “Neftekhimik” asosan durang natijalarga erishib kelayotgan edi. Uchrashuvning birinchi yarmi tinch va muvozanatli o‘tdi.
Jamoalar hujumlarni ehtiyotkorlik bilan boshladi va ilk xavfli vaziyat faqat 35-daqiqada yuzaga keldi. Mehmonlar pressing orqali to‘pni egallab oldi, ikki tezkor uzatma natijasida Davit Kokoev jarima maydonidan tashqaridan kuchli zarba yo‘llab, hisobni ochdi.
Ikkinchi bo‘lim boshida “Shinnik” jamoasi hujumga o‘tishga harakat qildi. Biroq, 65-daqiqada Kirill Moiseyev o‘ng qanotdan jarima maydoniga aniq uzatma berdi va Rashid Magomedov raqib himoyachilaridan ozod bo‘lib, hisobni 2:0 ko‘rinishiga olib keldi.
Shundan so‘ng, “Shinnik” bir necha bor gol urishga harakat qildi. Oleg Lanin uzoq masofadan darvozaga zarba berdi, biroq darvozabon to‘pni bartaraf etdi.
Shuningdek, Albek Gongapshev ham uzoqdan zarba berdi, ammo to‘p darvoza ustunidan biroz chetda o‘tdi. Uchrashuv natijasida “Neftekhimik” 6 ochko bilan turnir jadvalida oltinchi o‘rinni egallab turibdi.
“Shinnik” esa bir ochko bilan pastki pog‘onada qolmoqda. Mazkur o‘yin ikki jamoa uchun ham muhim ahamiyatga ega bo‘ldi va mezbonlar yana bir bor ochko yo‘qotdi.

“Neftekhimik” одержал свою первую победу в сезоне над “Шинником”
В четвертом туре чемпионата команда “Шинник” приняла клуб “Нефтехимик” на своем поле. Об этом сообщает Euro-football.ru.
С начала сезона “Шинник” набрал всего одно очко, в то время как “Нефтехимик” в основном добивался ничейных результатов. Первая половина встречи прошла спокойно и сбалансировано.
Команды осторожно начали атаки, и первый опасный момент возник только на 35-й минуте. Гости завладели мячом благодаря прессингу, и после двух быстрых передач Давит Кокоев мощным ударом из-за пределов штрафной открыл счет.
В начале второго тайма команда “Шинник” попыталась перейти в атаку. Однако на 65-й минуте Кирилл Моисеев точно подал с правого фланга в штрафную, и Рашид Магомедов, освободившись от защитников соперника, увеличил счет до 2:0.
После этого “Шинник” несколько раз пытался забить гол. Олег Ланин нанес удар издалека, но вратарь отбил мяч.
Также Албек Гонгапшев пробил издалека, но мяч прошел чуть выше перекладины. В результате встречи “Нефтехимик” занимает шестое место в турнирной таблице с 6 очками.
“Шинник” же остается на нижней позиции с одним очком. Эта игра имела важное значение для обеих команд, и хозяева снова потеряли очки.