Amorimdan Donnarumma transferi haqida so‘rashdi
Manchester Yunayted bosh murabbiyi Ruben Amorim shanba kuni "Old Trafford" stadioni yonida muxlislar bilan uchrashdi va ularga avtograf berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ijtimoiy tarmoqlarda tarqalgan videoda muxlislardan biri Amorimdan Parij klubida to‘p surayotgan darvozabon Janluiji Donnarummani jamoaga olib kelish niyati bor-yo‘qligini so‘radi. Biroq, Amorim savolni avvaliga to‘g‘ri eshitmadi, savol takrorlangach esa, kulib javob berdi.
Avvalroq matbuotda Parij klubi Donnarummani yozgi transfer oynasida sotmoqchi ekani haqida xabarlar chiqqan edi. Bu qaror darvozabon bilan shartnomani uzaytirish borasidagi muzokaralar muvaffaqiyatsiz tugagandan so‘ng qabul qilingan.
Yangi mavsum Angliya Premer-ligasi birinchi turida Manchester Yunayted o‘z maydonida Arsenal jamoasini qabul qiladi. Ushbu uchrashuv yakshanba kuni, 17-avgust sanasiga belgilangan.
Mazkur o‘yin ikki kuchli jamoa o‘rtasida qiziqarli va muhim bellashuv bo‘lishi kutilmoqda. Muxlislar ushbu o‘yindan yuqori natija va yorqin futbol kutmoqda.

Спросили о трансфере Доннаруммы у Аморима
Главный тренер Манчестер Юнайтед Рубен Аморим в субботу встретился с болельщиками рядом со стадионом "Олд Траффорд" и раздал автографы. Об этом сообщает Euro-football.ru.
На распространенном в социальных сетях видео один из болельщиков спросил Аморима, есть ли у него намерение привести в команду вратаря Джанлуиджи Доннарумму, который играет за парижский клуб. Однако Аморим сначала не правильно расслышал вопрос, а когда его повторили, ответил с улыбкой.
Ранее в прессе появлялись сообщения о том, что парижский клуб хочет продать Доннарумму в летнее трансферное окно. Это решение было принято после того, как переговоры о продлении контракта с вратарем завершились неудачно.
В первом туре нового сезона Английской Премьер-лиги Манчестер Юнайтед примет команду Арсенал на своем поле. Эта встреча запланирована на воскресенье, 17 августа.
Ожидается, что этот матч станет интересным и важным противостоянием между двумя сильными командами. Болельщики ждут от этой игры высоких результатов и яркого футбола.