Ayaks mavsumni Telstar ustidan ishonchli g‘alaba bilan boshladi
Niderlandiya chempionatining yangi mavsumi birinchi turida Amsterdamning "Ayaks" jamoasi o‘z maydonida "Telstar" klubini qabul qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuvda mehmonlar kuchli raqibga qarshi munosib o‘yin ko‘rsatishga harakat qilishdi, biroq yakunda "Ayaks" ustun keldi. O‘yinning 19-daqiqasida Stiven Bergeysning aniq uzatmasidan so‘ng Vaut Vegxorst jarima maydonida chap oyog‘i bilan to‘pni darvozaga yo‘lladi va hisob ochildi.
Ikkinchi bo‘lim o‘rtalarida mehmonlar eng yaxshi imkoniyatga ega bo‘lishdi, ammo Milan Zonneveldning zarbasini "Ayaks" darvozaboni bartaraf etdi. Ko‘p o‘tmay, Mika Godts ham xavfli zarba yo‘lladi, lekin darvozabon yana o‘zini ko‘rsatdi.
84-daqiqada "Ayaks" burchak to‘pidan keyin ikkinchi golni urdi. Vegxorst bosh bilan to‘pni darvozaga yo‘llab, hisobni 2:0 ko‘rinishiga olib keldi.
O‘yinda boshqa gol bo‘lmadi va "Ayaks" mavsumni g‘alaba bilan boshladi. Jamoalar tarkibida bir qator o‘zgarishlar bo‘ldi, zaxiradan bir nechta futbolchilar maydonga tushirishdi.

Аякс начал сезон с уверенной победы над Тельстаром
В первом туре нового сезона чемпионата Нидерландов амстердамский "Аякс" принимал клуб "Тельстар" на своем поле. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В матче гости пытались показать достойную игру против сильного соперника, однако в итоге "Аякс" одержал верх. На 19-й минуте после точной передачи Стивена Бергейса Вут Вегхорст отправил мяч в ворота левой ногой в штрафной площади, и счет был открыт.
В середине второго тайма у гостей была лучшая возможность, но удар Милана Зонневелда был отражен вратарем "Аякса". Вскоре Мика Годтс также нанес опасный удар, но вратарь снова проявил себя.
На 84-й минуте "Аякс" забил второй гол после углового. Вегхорст головой отправил мяч в ворота, увеличив счет до 2:0.
В матче больше голов не было, и "Аякс" начал сезон с победы. В составах команд произошло несколько изменений, на поле вышло несколько игроков из запаса.