Kristal Pelas muxlislari UEFAdan norozi banner ko‘tardi
Shanba kuni Kristal Pelas Angliya Superkubogi doirasida Liverpulga qarshi o‘yin o‘tkazadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uembli stadionida London klubi muxlislari UEFAga qarshi navbatdagi norozilik aksiyasini tashkil etdi. Ular stadionda "UEFA – mafiyadir" degan yozuvli banner ko‘tarishdi.
Ma’lumot uchun, UEFA ilgari Kristal Pelasni Yevropa Ligasi musobaqasidan chetlatgan edi. Sababi, London klubi 1 martgacha klubga egalik qilish qoidalariga rioya qilish masalasini hal qila olmadi.
Kristal Pelas va Lion klublari bir xil egaga ega bo‘lgani tufayli, UEFA ikkala klubni bir musobaqaga qo‘shishga ruxsat bermadi. Yaqinda Jon Tekstor kompaniyasi Kristal Pelasdagi ulushini sotgan bo‘lsa-da, UEFA bu o‘zgarishni kech deb hisoblab, klubni Yevropa Ligasi o‘rniga Konferensiyalar Ligasi musobaqasiga yo‘lladi.
Chunki Lion o‘z chempionatida yuqoriroq o‘rin egallagan edi. Hozirda Kristal Pelas apellyatsiya tartibida Sport arbitraj sudiga murojaat qilgan va ijobiy natija kutmoqda.

Фанаты Кристал Пэлас подняли баннер с недовольством к УЕФА
В субботу Кристал Пэлас проведет матч против Ливерпуля в рамках Английского Суперкубка. Об этом сообщает Euro-football.ru.
На стадионе Уэмбли фанаты лондонского клуба организовали очередную акцию протеста против УЕФА. Они подняли баннер с надписью "УЕФА – это мафия".
Для справки, ранее УЕФА исключил Кристал Пэлас из турнира Лиги Европы. Причина в том, что лондонский клуб не смог решить вопрос соблюдения правил владения клубом до 1 марта.
Поскольку Кристал Пэлас и клуб Лион имеют одного и того же владельца, УЕФА не разрешил объединить оба клуба в одном турнире. Хотя недавно компания Джона Текстора продала свою долю в Кристал Пэлас, УЕФА посчитал это изменение запоздалым и направил клуб в Лигу Конференций вместо Лиги Европы.
Поскольку Лион занял более высокое место в своем чемпионате. В настоящее время Кристал Пэлас подал апелляцию в Спортивный арбитражный суд и ожидает положительного результата.