Shanba kuni Uembli stadionida Angliyaning yangi futbol mavsumi uchun birinchi sovrin o‘ynaladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Superkubok bahsida “Kristal Pelas” va “Liverpul” jamoalari maydonda o‘zaro kuch sinashmoqda. O‘yindan avval stadionda Diogu Jotani xotirlash uchun bir daqiqa sukut saqlash marosimi tashkil qilindi.
“Liverpul” futbolchisi Diogu Jota joriy yil iyul oyida akasi Andre Silva bilan birga avtohalokatda vafot etgan edi. GB News xabariga ko‘ra, “Kristal Pelas” muxlislarining aksariyati ushbu daqiqa sukutga hurmat bilan yondashdi.
Biroq, ba’zi London jamoasi tarafdorlari tartibni buzib, nimadir baqirgan. Ularning bu harakati ijtimoiy tarmoqlarda va stadionda tanqidga sabab bo‘ldi.
Sukut tugagach, “Liverpul” muxlislari tartibni buzganlarga nisbatan norozilik sifatida faol hushtak chalishdi. “Kristal Pelas” va “Liverpul” o‘rtasidagi ushbu uchrashuvni matnli onlayn translyatsiya orqali kuzatish mumkin.
O‘yin davomida stadionda muhit jiddiy va tartibli bo‘lishi uchun barcha muxlislardan hurmat va madaniyat talab etiladi. Superkubok bahsi yangi mavsum oldidan futbol ishqibozlari uchun muhim voqea bo‘lib, unda jamoalar o‘z imkoniyatlarini namoyon qilmoqda.

Некоторые фанаты "Кристал Пэлас" нарушили минуту молчания
В субботу на стадионе Уэмбли будет разыгран первый трофей нового футбольного сезона Англии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В матче за Суперкубок встречаются команды «Кристал Пэлас» и «Ливерпуль». Перед игрой на стадионе была организована минута молчания в память о Диогу Жоте.
Футболист «Ливерпуля» Диогу Жота погиб в июле этого года в автокатастрофе вместе с братом Андре Силвой. По информации GB News, большинство фанатов «Кристал Пэлас» с уважением отнеслись к этой минуте молчания.
Однако некоторые сторонники лондонской команды нарушили порядок и закричали что-то. Их действия вызвали критику в социальных сетях и на стадионе.
После окончания минуты молчания фанаты «Ливерпуля» начали активно свистеть в знак протеста против нарушителей порядка. Этот матч между «Кристал Пэлас» и «Ливерпулем» можно будет наблюдать в текстовой онлайн-трансляции.
Во время игры от всех болельщиков требуется уважение и культура, чтобы атмосфера на стадионе была серьезной и упорядоченной. Матч за Суперкубок является важным событием для футбольных фанатов перед новым сезоном, в котором команды демонстрируют свои возможности.