Pervak: Dzyubani Spartakka qaytarish foydali bo‘lardi
Yuriy Pervak o‘z vaqtida “Spartak” futbol klubida bosh direktor lavozimida faoliyat yuritgan. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U klubning transfer siyosati borasida o‘z fikrini bildirdi. Pervakning ta’kidlashicha, “Spartak” jamoasiga Artyom Dzyubani qaytarish maqsadga muvofiq bo‘lardi.
Uning fikriga ko‘ra, Dzyuba Rossiya chempionati uchun yuqori saviyali va ayni paytda klub tarbiyalanuvchisi hisoblanadi. Shuningdek, Pervak Dzyubani jamoaga qaytarish orqali unga o‘z faoliyatini o‘z uyida yakunlash imkoniyati berilishi mumkinligini aytdi.
U Dzyubaning faoliyatini yaxshi baholab, uni klub tarixidagi eng yaxshi to‘purar deb atadi. Pervakning fikricha, Dzyuba “Spartak”ga nafaqat maydonda, balki jamoa ichidagi muhit, xususan, kiyinish xonasida ham katta foyda keltirgan bo‘lar edi.
Eslatib o‘tamiz, joriy mavsumda “Spartak” hujum chizig‘ini kuchaytirish uchun Anton Zabolotniy bilan shartnoma imzoladi. Dejan Stankovich boshchiligidagi jamoa hozirgacha o‘tgan to‘rtta o‘yinda to‘rt ochko jamg‘arib, turnir jadvalida 11-o‘rinni egallab turibdi.

Первак: Возвращение Дзыюбы в Спартак было бы полезным
Юрий Первак в свое время занимал должность генерального директора футбольного клуба "Спартак". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он высказал свое мнение о трансферной политике клуба. По словам Пervaка, возвращение Артема Дзюбы в команду было бы целесообразным.
По его мнению, Дзюба является высококвалифицированным игроком для чемпионата России и в то же время воспитанником клуба. Также Первак отметил, что возвращение Дзюбы в команду может дать ему возможность завершить свою карьеру на родине.
Он положительно оценил карьеру Дзюбы, назвав его лучшим бомбардиром в истории клуба. По мнению Пervaка, Дзюба принес бы "Спартаку" пользу не только на поле, но и в атмосфере внутри команды, особенно в раздевалке.
Напомним, что в текущем сезоне "Спартак" подписал контракт с Антоном Заболотным для усиления атакующей линии. Команда под руководством Деяна Станковича на данный момент набрала четыре очка в четырех сыгранных матчах и занимает 11-е место в турнирной таблице.