Xomuxa: “Zenit” murabbiyi haqida shoshilinch qaror kerak emas
Sobiq “Zenit” futbolchisi Dmitriy Xomuxa Sankt-Peterburg jamoasi bosh murabbiyi Sergey Semak keyingi turda “Spartak”ga mag‘lub bo‘lsa, ishdan olinishi mumkinligi haqidagi savolga javob berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, bunday shoshilinch xulosalar chiqarishga hojat yo‘q. Xomuxa fikricha, jamoaning keyingi turlardagi natijalari ko‘rib chiqilishi lozim.
U, ayniqsa, qishki tanaffusga qadar “Zenit” bilan bog‘liq keskin qarorlar qabul qilmaslikni tavsiya etdi. Ayni vaqtda “Zenit” Rossiya chempionati jadvalida to‘rtinchi turdan so‘ng sakkizinchi o‘rinda bormoqda.
Jamoa kecha safarda “Axmat”ga 0:1 hisobida mag‘lub bo‘ldi. Bungacha esa “Rubin” bilan 2:2 hisobida durang o‘ynagan, “CSKA” bilan o‘yinda esa 1:1 natija qayd etgan edi.
Bu natijalar “Zenit” uchun mavsum boshida kutilganidan pastroq o‘rin egallashiga sabab bo‘ldi. Mutaxassislar jamoaning keyingi o‘yinlarini diqqat bilan kuzatib, yakuniy xulosalarni keyinroq chiqarish lozimligini ta’kidlashmoqda.

Хомуха: “Зенит” тренера о решении не нужно спешить
Бывший игрок “Зенита” Дмитрий Хомуха ответил на вопрос о том, может ли главный тренер санкт-петербургской команды Сергей Семак быть уволен, если в следующем туре команда проиграет “Спартаку”. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, нет необходимости делать такие поспешные выводы. Хомуха считает, что результаты команды в следующих турах должны быть рассмотрены.
Он особенно рекомендовал не принимать резких решений по “Зениту” до зимнего перерыва. В настоящее время “Зенит” занимает восьмое место в таблице чемпионата России после четвертого тура.
Команда вчера на выезде проиграла “Ахмату” со счетом 0:1. До этого она сыграла вничью с “Рубином” 2:2, а в матче с “ЦСКА” зафиксировала результат 1:1.
Эти результаты привели к тому, что “Зенит” занимает место ниже ожидаемого в начале сезона. Специалисты подчеркивают, что необходимо внимательно следить за следующими играми команды и делать окончательные выводы позже.