Har bir mavsum boshida Barselona futbol klubi Joан Gamper kubogi uchun bahs olib boradi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu yil Barselonaning raqibi Italiyaning Komo jamoasi bo‘ladi. Barselonaning bosh murabbiyi Xans-Diter Flik ushbu uchrashuvni quyidagi futbolchilar bilan boshlashga qaror qildi: Joan Garsiya, Balde, Arauho, Kubarsi, Erik Garsiya, de Yong, Fermin Lopes, Pedri, Yamal, Rafinya va Reshford.
Barselona va Komo o‘rtasidagi uchrashuv Moskva vaqti bilan soat 22:00 da boshlanadi. Ushbu o‘yinning barcha tafsilotlarini matnli tarzda LiveResult portali orqali kuzatib borish mumkin bo‘ladi.
Shuni ham ta’kidlash joizki, Barselona yangi mavsumdagi ilk rasmiy uchrashuvini 16-avgust kuni La Liga doirasida Mayorka jamoasiga qarshi o‘tkazadi. Joан Gamper kubogi Barselona uchun oddiy o‘rtoqlik uchrashuvi emas, balki klub uchun muhim va an’anaviy musobaqa hisoblanadi.
Ushbu turnir orqali Barselona yangi mavsumga tayyorgarlik ko‘radi va o‘z muxlislariga yangi tarkibni namoyish etadi. Bu bahs har yili katta qiziqish bilan o‘tiladi va klub uchun yangi bosqichning boshlanishini anglatadi.

Барселона объявила основной состав на Кубке Жоан Гампера
Каждый сезон в начале сезона футбольный клуб Барселона проводит матч за Кубок Жоан Гампера. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В этом году соперником Барселоны станет итальянская команда Комо. Главный тренер Барселоны Ханс-Дитер Флик решил начать эту встречу с следующих игроков: Жоан Гарсия, Бальде, Араухо, Кубарси, Эрик Гарсия, де Йонг, Фермин Лопес, Педри, Ямал, Рафиња и Рашфорд.
Матч между Барселоной и Комо начнется в 22:00 по московскому времени. Все детали этой игры можно будет отслеживать в текстовом формате на портале LiveResult.
Стоит также отметить, что Барселона проведет свою первую официальную встречу нового сезона 16 августа против команды Майорка в рамках Ла Лиги. Кубок Жоан Гампера для Барселоны не просто товарищеский матч, а важное и традиционное соревнование для клуба.
Этот турнир позволяет Барселоне подготовиться к новому сезону и продемонстрировать своим болельщикам новый состав. Этот матч каждый год проходит с большим интересом и означает начало нового этапа для клуба.