Kamavinganing tiklanishi uchun o‘n kun talab etiladi
Real Madrid futbol klubi yakshanba kuni Eduardo Kamavinganing jarohat olgani haqida xabar berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Klub 22 yoshli futbolchining jarohati bo‘yicha tashxis qo‘ydi, biroq odatdagidek, uning qachon safga qaytishi haqida ma’lumot bermadi. Jurnalist Arancha Rodriges ijtimoiy tarmoqlarda bergan ma’lumotiga ko‘ra, Kamavinganing to‘liq tiklanishi uchun taxminan o‘n kun vaqt talab qilinadi.
Shunday qilib, yangi mavsumning birinchi rasmiy uchrashuvida Real Madrid bosh murabbiyi Xabi Alonso Kamavingadan foydalana olmasligi kutilmoqda. 19 avgust, seshanba kuni Real Madrid Ispaniya chempionati doirasida o‘z maydonida Osasuna jamoasiga qarshi bahs olib boradi.
Ushbu uchrashuvda Kamavinganing ishtirok etishi dargumon. Eduardo Kamavinga Real Madrid safida hozirgacha 180 ta o‘yinda maydonga tushgan.
U shu davr mobaynida 4 ta gol urgan va jamoadoshlariga 10 marotaba golli pas uzatgan. Klub futbolchining sog‘lig‘i va tiklanish jarayonini diqqat bilan kuzatib bormoqda.

Для восстановления Камавинги потребуется десять дней
Футбольный клуб Реал Мадрид в воскресенье сообщил о травме Эдуардо Камавинги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Клуб поставил диагноз 22-летнему футболисту, однако, как обычно, не предоставил информации о том, когда он вернется в строй. Журналистка Аранча Родригес в социальных сетях сообщила, что для полного восстановления Камавинге потребуется примерно десять дней.
Таким образом, в первом официальном матче нового сезона главный тренер Реал Мадрид Хаби Алонсо, вероятно, не сможет рассчитывать на Камавингу. 19 августа, во вторник, Реал Мадрид проведет матч против команды Осасуна на своем поле в рамках чемпионата Испании.
Участие Камавинги в этом матче под вопросом. Эдуардо Камавинга до сих пор сыграл 180 матчей за Реал Мадрид.
За это время он забил 4 гола и отдал 10 голевых передач своим товарищам по команде. Клуб внимательно следит за состоянием здоровья футболиста и процессом его восстановления.