Kambyasso: Dortmunddagi o‘yin jamoamiz uchun muhim bo‘ldi
"Yuventus" jamoasi himoyachisi Andrea Kambyasso Germaniyaning Dortmund shahri vakili "Borussiya" jamoasiga qarshi o‘rtoqlik uchrashuvidan so‘ng o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Avval xabar qilinganidek, Matts Hummels uchun tashkil etilgan xayrlashuv uchrashuvi 2:1 hisobida "Yuventus" foydasiga yakunlandi. Andrea Kambyasso o‘z intervyusida ushbu o‘yin jamoa uchun muhim bo‘lganini ta’kidladi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, "Yuventus" Germaniyada samarali haftani o‘tkazdi, yaxshi mashg‘ulotlar olib bordi va o‘rtoqlik uchrashuvini ham muvaffaqiyatli yakunladi. Kambyasso shuningdek, shaxsiy maqsadlari haqida ham gapirdi.
U raqib jarima maydonchasida faolroq harakat qilishi va hujumda yanada qat’iy bo‘lishi mumkinligini aytdi. U o‘zini oldingi chiziqda sinab ko‘rib, jamoa uchun foydali bo‘lishga harakat qilayotganini ma’lum qildi.
Kambyasso, shuningdek, uzoq muddatli jarohatdan so‘ng safga qaytgan jamoadoshi Gleison Bremerning sog‘ayib, yana maydonga tushayotganidan mamnunligini bildirdi. Uning fikricha, Bremer jamoaga katta yordam bera oladi.

Камбиассо: Игра в Дортмунде была важна для нашей команды
"Ювентус" защитник Андреа Камбьяссо высказал свои мысли после товарищеского матча против представителя Германии "Боруссии" в городе Дортмунд. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Как уже сообщалось, прощальный матч, организованный для Матса Хуммельса, завершился со счетом 2:1 в пользу "Ювентуса". Андреа Камбьяссо в своем интервью отметил, что эта игра была важна для команды.
По его словам, "Ювентус" провел продуктивную неделю в Германии, провел хорошие тренировки и успешно завершил товарищеский матч. Камбьяссо также рассказал о своих личных целях.
Он сказал, что может действовать более активно в штрафной площади соперника и быть более решительным в атаке. Он сообщил, что пытается проявить себя на передней линии и быть полезным для команды.
Камбьяссо также выразил удовлетворение тем, что его товарищ по команде Глейсон Бремер, вернувшийся после долгосрочной травмы, снова выходит на поле. По его мнению, Бремер сможет оказать большую помощь команде.