Koni de Vinter transferi bo‘yicha Milan va Genuya kelishuvga yaqin
Genuya jamoasida markaziy himoyachi sifatida to‘p surayotgan Koni de Vinter yaqin kunlarda Milan klubiga o‘tishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Hozirda Milan rahbariyati va Genuya vakillari futbolchining transferi bo‘yicha kelishuvga yaqin turibdi. Ma’lumotlarga ko‘ra, ushbu transferning qiymati taxminan 20 million yevroni tashkil qiladi.
Muzokaralar yakuniy bosqichga kirgan. Koni de Vinter uchun 2030 yilgacha mo‘ljallangan shartnoma tayyorlangan.
Shuningdek, agar Genuya ushbu futbolchini 20 million yevroga sotsa, Yuventus klubi o‘zining sobiq futbolchisi uchun 5 million yevro oladi. Bu holat shartnoma bandlariga ko‘ra belgilangani aytilmoqda.
Koni de Vinterga qiziqish bildirgan klublar orasida Milan shahrining yana bir jamoasi – Inter ham borligi qayd etilgan. Transfermarkt internet sayti ma’lumotiga ko‘ra, belgiyalik futbolchining hozirgi taxminiy narxi 22 million yevroga baholanmoqda.

Переговоры по трансферу Кони де Винтера между Миланом и Генуей близки к завершению
Центральный защитник Генуи Кони де Винтер может перейти в Милан в ближайшие дни. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В настоящее время руководство Милана и представители Генуи близки к соглашению по трансферу игрока. По данным, стоимость этого трансфера составляет примерно 20 миллионов евро.
Переговоры находятся на финальной стадии. Для Кони де Винтера подготовлен контракт, рассчитанный до 2030 года.
Также сообщается, что если Генуя продаст этого футболиста за 20 миллионов евро, клуб Ювентус получит 5 миллионов евро за своего бывшего игрока. Это положение указано в условиях контракта.
Среди клубов, проявивших интерес к Кони де Винтеру, также упоминается еще одна команда из Милана – Интер. По данным сайта Transfermarkt, текущая оценка бельгийского футболиста составляет 22 миллиона евро.