Amerikalik yarim himoyachi Ueston Makkenni hozirda Italiyaning “Yuventus” jamoasiga tegishli. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Hozirgi vaqtda u boshqa bir Italiya chempionati jamoasiga o‘tishi mumkinligi haqida mahalliy ommaviy axborot vositalari xabar bermoqda. Jumladan, “Roma” klubi 26 yoshli futbolchini o‘z safiga qo‘shib olishga qiziqish bildirayotgani aytilmoqda.
Ueston Makkennining transfer narxi 22 million yevroga baholanmoqda. O‘tgan mavsum Italiya chempionatida Makkenni “Yuventus” safida 32 o‘yinda maydonga tushdi.
U mazkur uchrashuvlarda ikki marta gol urishga, to‘rt bor esa jamoadoshlariga golli uzatma berishga muvaffaq bo‘ldi. Shuningdek, futbolchi hisobida uchta sariq kartochka mavjud.
Makkenni o‘zining harakatlari bilan “Yuventus” jamoasiga muhim yordam ko‘rsatdi. Uning faoliyatidagi bunday natijalar boshqa klublarning ham unga e’tibor qaratishiga sabab bo‘lmoqda.
Shu bois, futbolchining yaqin kelajakda yangi jamoaga o‘tishi ehtimoli yuqori ekanligi ta’kidlanmoqda.

“Рома” проявляет интерес к трансферу Уэстона Макинни
Американский полузащитник Уэстон Макинни в настоящее время принадлежит итальянскому клубу “Ювентус”. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В настоящее время местные средства массовой информации сообщают о возможности его перехода в другой клуб итальянской серии А. В частности, говорится, что клуб “Рома” проявляет интерес к 26-летнему футболисту.
Стоимость трансфера Уэстона Макинни оценивается в 22 миллиона евро. В прошлом сезоне в итальянской серии А Макинни провел 32 матча за “Ювентус”.
В этих встречах он смог забить два гола и четыре раза отдать голевые передачи своим партнерам. Также у футболиста есть три желтые карточки.
Макинни оказал важную помощь команде “Ювентус” своими действиями. Такие результаты в его карьере привлекают внимание и других клубов.
Поэтому подчеркивается, что вероятность перехода футболиста в новую команду в ближайшем будущем высока.