Lokomotiv futbol klubi yarim himoyachisi Artyom Karpukas jamoaning Rossiya chempionatining yangi mavsumidagi muvaffaqiyatli boshlanishi haqida o‘z fikrlari bilan o‘rtoqlashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning aytishicha, klubda yaxshi futbolchilar jam bo‘lgan. Hozircha hammasi yaxshi ketmoqda va kelgusida ham yaxshi natijalarga erishiladi.
Karpukas to‘rtinchi turdan so‘ng jamoani chempionlikka asosiy da’vogar deb atashga hali erta ekanini ta’kidladi. Futbolchi, shuningdek, Lokomotiv oldiga mavsum boshida ilk uchlikka kirish vazifasi qo‘yilganini bildirdi.
U jamoa bu maqsadga erishish uchun bor kuchini sarflashini aytdi. Ayni paytda Lokomotiv Rossiya oliy ligasining yangi mavsumida barcha to‘rt uchrashuvda g‘alaba qozongan yagona klub hisoblanadi.
Shu sababli, Mikhail Galaktionov boshchiligidagi jamoa turnir jadvalida yetakchilik qilmoqda. Klub a’zolari oldiga qo‘yilgan vazifani bajarish uchun intilmoqda va har bir uchrashuvda yuqori natija ko‘rsatishga harakat qilmoqda.

Karpukas: Локомотив пока не является основным претендентом на чемпионство
Полузащитник футбольного клуба Локомотив Артем Карпукаc поделился своими мыслями о успешном начале нового сезона чемпионата России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, в клубе собрано много хороших футболистов. Пока все идет хорошо, и в будущем также будут достигнуты хорошие результаты.
Карпукаc отметил, что пока рано называть команду основным претендентом на чемпионство после четвертого тура. Футболист также сообщил, что перед Локомотивом в начале сезона была поставлена задача войти в тройку лучших.
Он сказал, что команда будет прилагать все усилия для достижения этой цели. В настоящее время Локомотив является единственным клубом, который выиграл все четыре матча в новом сезоне Российской Премьер-Лиги.
По этой причине команда под руководством Михаила Галактионова занимает первое место в турнирной таблице. Члены клуба стремятся выполнить поставленную задачу и стараются показывать высокие результаты в каждом матче.