Tottenxem Xarvi Elliott transferi uchun muzokara boshladi
Bu haqda jurnalist Sebastyen Vidal o‘z manbalariga tayanib xabar bermoqda. Manbaga ko‘ra, "Tottenxem" rahbariyati Elliottning transferi uchun "Liverpul" tomonidan qo‘yilgan moliyaviy talablarni qondirishga tayyor.
London klubi hujum chizig‘iga yangicha ijodkorlik olib kirish va futbolchiga "Liverpul"da yetishmayotgan o‘yin amaliyotini taqdim etishni maqsad qilgan. O‘tgan mavsumda Xarvi Elliott barcha musobaqalarni hisobga olgan holda 28 ta o‘yinda maydonga tushdi.
U besh marta raqib darvozasini ishg‘ol qildi va uchta golli uzatma berdi. Mutaxassislarning Transfermarkt portalidagi ma’lumotlariga ko‘ra, 22 yoshli yarim himoyachining transfer qiymati 30 million yevroga baholanmoqda.
Hozircha klublar o‘rtasida rasmiy kelishuv bor-yo‘qligi haqida ma’lumot yo‘q. Shu bilan birga, Elliottning yangi jamoada asosiy tarkibdan o‘rin olishi va o‘zini ko‘rsatishi uchun yaxshi imkoniyat yaratilishi kutilmoqda.

Тоттенхэм начал переговоры по трансферу Харви Эллиотта
"Ливерпуль" может продолжить карьеру атакующего полузащитника Харви Эллиотта в лондонском клубе "Тоттенхэм". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом журналист Себастьен Видаль сообщает, ссылаясь на свои источники. По информации источника, руководство "Тоттенхэма" готово удовлетворить финансовые требования "Ливерпуля" по трансферу Эллиотта.
Лондонский клуб ставит цель привнести новую креативность в атакующую линию и предоставить футболисту игровую практику, которой ему не хватает в "Ливерпуле". В прошлом сезоне Харви Эллиотт провел на поле 28 матчей во всех турнирах.
Он забил пять голов и отдал три голевые передачи. По данным специалистов портала Transfermarkt, трансферная стоимость 22-летнего полузащитника оценивается в 30 миллионов евро.
Пока нет информации о наличии официального соглашения между клубами. В то же время ожидается, что у Эллиотта будет хорошая возможность занять место в основном составе новой команды и проявить себя.