Sharonov: Dinamoda jarohatlar va o‘yin tashkilida muammo
Sobiq «Rubin» futbolchisi va hozirgi murabbiy Roman Sharonov Moskvaning «Dinamo» jamoasining yangi mavsum boshidagi asosiy muammosini tilga oldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, jamoada asosiy o‘rinlarda harakat qiladigan ko‘plab futbolchilarning jarohat olgani vaziyatni qiyinlashtirmoqda. Ayniqsa, markaziy chiziqda o‘ynaydigan futbolchilarning safdan chiqishi jamoaning o‘yinini tashkil etishda muammolar keltirib chiqarmoqda.
Sharonovning ta’kidlashicha, «Dinamo» futbolchilari to‘pni oldinga olib chiqishda qiynalmoqda va bu jamoaning natijalariga salbiy ta’sir ko‘rsatmoqda. 2025-yil iyun oyidan boshlab «Dinamo»ga yangi bosh murabbiy Valeriy Karpin rahbarlik qilmoqda.
Uning boshchiligida jamoa to‘rt tur davomida atigi besh ochko jamg‘arishga muvaffaq bo‘ldi. Hozirda «Dinamo» jamoasi Premer-liga turnir jadvalining o‘rtasida joylashgan.
To‘rtinchi tur doirasida «Dinamo» safarda liganing pastki pog‘onasida joylashgan «Sochi» jamoasiga qarshi maydonga tushdi. Uchrashuv 1:1 hisobida durang natija bilan yakunlandi.
Bu natija «Dinamo» uchun mavsum boshidagi qiyinchiliklar davom etayotganini ko‘rsatmoqda. Jamoa oldinda o‘z o‘yinini yaxshilash va yuqori natijalarga erishish uchun muammolarni bartaraf etishi zarur.

Шаронов: В Динамо проблемы с травмами и организацией игры
Бывший футболист «Рубина» и нынешний тренер Роман Шаронов отметил основную проблему московского «Динамо» в начале нового сезона. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, ситуация осложняется тем, что многие футболисты, играющие на ключевых позициях, получили травмы. Особенно отсутствие игроков, играющих в центральной линии, создает проблемы в организации игры команды.
Шаронов подчеркнул, что футболисты «Динамо» испытывают трудности с продвижением мяча вперед, и это негативно сказывается на результатах команды. С июня 2025 года «Динамо» возглавляет новый главный тренер Валерий Карпин.
Под его руководством команда за четыре тура смогла набрать всего пять очков. В настоящее время «Динамо» занимает среднее место в таблице премьер-лиги.
В рамках четвертого тура «Динамо» сыграло на выезде против команды «Сочи», расположенной на дне лиги. Матч завершился вничью 1:1.
Этот результат показывает, что у «Динамо» продолжаются трудности в начале сезона. Команде необходимо решить проблемы, чтобы улучшить свою игру и добиться высоких результатов.