Vilyarreal va Barselona La Liga o‘yinini AQSHda o‘tkazmoqchi
Ispaniya Qirollik futbol federatsiyasi rasmiy saytida eʼlon qilingan bayonotga ko‘ra, “Vilyarreal” va “Barselona” klublari La Liga 17-tur uchrashuvini AQSHda o‘tkazish bo‘yicha murojaat bilan chiqqan. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Federatsiya dushanba kuni bo‘lib o‘tgan yig‘ilishda klublarning so‘rovini ko‘rib chiqishni ma’qulladi. Endilikda bu masala Yevropa futbol assotsiatsiyalari ittifoqi (UEFA) va Xalqaro futbol federatsiyasi (FIFA)ga yuboriladi.
Mazkur uchrashuv 20-dekabr, shanba kuni Mayami shahridagi “Hard Rok” stadionida o‘tkazilishi mumkin. Ma’lumot uchun, Ispaniya chempionati tarixida hali biror marta rasmiy o‘yin boshqa davlatda o‘tkazilmagan.
So‘nggi yillarda La Liga prezidenti Xaver Tebas chempionat doirasidagi bir uchrashuvni AQSHda o‘tkazish tashabbusi bilan faol shug‘ullanib kelmoqda. Bu borada zarur ruxsatlar olingach, mazkur o‘yin xorijda o‘tkazilishi mumkin.

Вильярреал и Барселона хотят провести матч Ла Лиги в США
Согласно заявлению, опубликованному на официальном сайте Королевской футбольной федерации Испании, клубы «Вильярреал» и «Барселона» обратились с просьбой провести матч 17-го тура Ла Лиги в США. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Федерация одобрила рассмотрение запроса клубов на заседании, состоявшемся в понедельник. Теперь этот вопрос будет направлен в Союз европейских футбольных ассоциаций (УЕФА) и Международную федерацию футбола (ФИФА).
Этот матч может состояться 20 декабря, в субботу, на стадионе «Hard Rock» в Майами. Для справки, в истории чемпионата Испании ни разу не проводился официальный матч в другой стране.
В последние годы президент Ла Лиги Хавьер Тебас активно занимается инициативой провести один из матчей чемпионата в США. После получения необходимых разрешений этот матч может быть проведен за границей.