PSJda asosiy darvozabon Shevalye bo‘ladi, Donnarumma ketadi
PSJ jamoasida darvozabonlar borasida muhim qaror qabul qilindi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ma’lum bo‘lishicha, Parij klubining asosiy darvozaboni sifatida jamoaga yaqinda qo‘shilgan Lyuka Shevalye tanlandi. Shu bilan birga, hozirgi darvozabon Janluiji Donnarumma amaldagi shartnomasi muddati tugashidan bir yil oldin sotilishi rejalashtirilmoqda.
Bu holatda Matvey Safonov ikkinchi darvozabon sifatida jamoada qoladi. PSJ bosh murabbiyi Luis Enrike Donnarummaning o‘yinidan mamnun emas va uni asosiy tarkibda ko‘rishni istamaydi.
Shu sababli, Donnarumma bilan xayrlashish va uni boshqa klubga sotish bo‘yicha qaror qabul qilindi. Donnarummaga jamoaning birinchi raqamli darvozaboni endilikda Shevalye bo‘lishi haqida ma’lumot berilgan.
O‘tgan mavsumda Matvey Safonov PSJ safida 17 ta rasmiy o‘yinda maydonga tushdi va bu uchrashuvlarda jami 13 ta gol o‘tkazib yubordi. Shunga qaramay, Safonov PSJ bilan birga Fransiya chempionati, Fransiya kubogi, Fransiya superkubogi va Chempionlar ligasi g‘olibi bo‘ldi.
Ushbu o‘zgarishlar jamoaning kelgusi mavsumdagi tarkibini shakllantirishda muhim ahamiyat kasb etadi.

Основным вратарем ПСЖ будет Шевалье, Доннарумма уходит
Согласно информации, основным вратарем парижского клуба был выбран недавно присоединившийся Люка Шевалье. В то же время, текущий вратарь Джанлуиджи Доннарумма планируется к продаже за год до окончания действующего контракта.
В этом случае Матвей Сафонов останется в команде в качестве второго вратаря. Главный тренер ПСЖ Луис Энрике недоволен игрой Доннаруммы и не хочет видеть его в основном составе.
По этой причине было принято решение попрощаться с Доннаруммой и продать его в другой клуб. Доннарумме было сообщено, что первым номером команды теперь будет Шевалье.
В прошлом сезоне Матвей Сафонов сыграл за ПСЖ в 17 официальных матчах и пропустил в этих встречах в общей сложности 13 голов. Тем не менее, Сафонов стал чемпионом Франции, обладателем Кубка Франции, обладателем Суперкубка Франции и победителем Лиги чемпионов вместе с ПСЖ.