PSJ Tottenhemga qarshi o‘yinda asosiy darvozabonisiz o‘ynaydi
Italiya terma jamoasi darvozaboni Janluiji Donnarumma Parijning PSJ klubi tarkibidan UEFA Superkubogi doirasida Tottenhemga qarshi o‘yinda chetlatildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda taniqli sport jurnalisti xabar berdi. Donnarumma PSJ bilan shartnomasini uzaytirmagan va klubni tark etmoqda.
Shu sababli, PSJ darvozasi himoyasini yangi futbolchi Lyuka Shevalye yoki Rossiya darvozaboni Matvey Safonovga ishonib topshirilishi kutilmoqda. Matvey Safonov o‘tgan mavsumda jamoaning ikkinchi darvozaboni bo‘lgan.
UEFA Superkubogi uchun PSJ hamda Londonning Tottenhem jamoalari o‘rtasidagi uchrashuv 13-avgust, chorshanba kuni Italiyadagi Udine shahrida bo‘lib o‘tadi. Ushbu o‘yinda PSJ jamoasi asosiy darvozabonisiz maydonga tushadi.
Klub rahbariyati va murabbiylar shtabi darvozabon masalasida yakuniy qarorni o‘yindan oldin qabul qiladi. Mazkur uchrashuv Yevropa futboli muxlislari uchun katta qiziqish uyg‘otmoqda.

PSJ будет играть без основного вратаря в матче против Тоттенхэма
Вратарь сборной Италии Джанлуиджи Доннарумма был исключен из состава клуба ПСЖ на матч против Тоттенхэма в рамках UEFA Суперкубка. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщил известный спортивный журналист. Доннарумма не продлил контракт с ПСЖ и покидает клуб.
По этой причине ожидается, что ворота ПСЖ будут доверены новому игроку Луке Шевалье или российскому вратарю Матвею Сафонову. Матвей Сафонов был вторым вратарем команды в прошлом сезоне.
Матч UEFA Суперкубка между ПСЖ и лондонским Тоттенхэмом пройдет 13 августа, в среду, в итальянском городе Удине. В этом матче команда ПСЖ выйдет на поле без основного вратаря.
Руководство клуба и тренерский штаб примут окончательное решение по вратарской позиции перед матчем. Данная встреча вызывает большой интерес у поклонников европейского футбола.