Sobiq “Zenit” himoyachisi Sergey Vedeneev jamoaning Rossiya chempionatidagi sust boshlanishidan so‘ng, bosh murabbiy Sergey Semak haqida shoshqaloq xulosalar chiqarilmaslikka chaqirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Hozirda Peterburg klubi to‘rtta o‘yindan so‘ng besh ochko jamg‘argan va turnir jadvalida sakkizinchi o‘rinda bormoqda. Vedeneevning fikricha, har safar jamoaning natijalari yomonlashsa, barcha e’tibor murabbiylarga qaratilishi to‘g‘ri emas.
U, agar shunday bo‘lsa, unda boshqa past o‘rindagi jamoalarning ham murabbiylarini almashtirish kerak bo‘ladi, degan fikrni bildirdi. Vedeneev bu yondashuvni asossiz deb hisoblaydi.
Mutaxassisning aytishicha, “Zenit” uchun ba’zi mavsumoldi uchrashuvlarda mag‘lubiyatga uchrash foydali bo‘lardi. Chunki shunda jamoa o‘zidagi zaif tomonlarni ko‘ra olardi.
Shuningdek, u jamoa tarkibidagi chet ellik futbolchilarni motivatsiya yetishmasligida aybladi. Eslatib o‘tamiz, chempionatning to‘rtinchi turida “Zenit” safarda “Axmat” klubiga 0:1 hisobida mag‘lub bo‘ldi.
Hozirgi natijalar muxlislar va mutaxassislar orasida turli fikrlar uyg‘otmoqda. Shu sababdan jamoa atrofida muhokamalar davom etmoqda.

Веденев: Не стоит спешить с увольнением Семака
Бывший защитник "Зенита" Сергей Веденеев призвал не спешить с выводами о главном тренере Сергее Семаке после неудачного старта команды в чемпионате России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В настоящее время петербургский клуб набрал пять очков после четырех матчей и занимает восьмое место в турнирной таблице. По мнению Веденеева, неправильно каждый раз, когда результаты команды ухудшаются, обращать все внимание на тренеров.
Он высказал мнение, что если это так, то нужно будет менять тренеров и у других команд, занимающих низкие места. Веденеев считает такой подход необоснованным.
По словам специалиста, для "Зенита" некоторые поражения в предсезонных матчах были бы полезными. Потому что в этом случае команда могла бы увидеть свои слабые стороны.
Кроме того, он обвинил иностранных футболистов в недостатке мотивации. Напомним, что в четвертом туре чемпионата "Зенит" на выезде проиграл клубу "Ахмат" со счетом 0:1.
Текущие результаты вызывают различные мнения среди болельщиков и специалистов. Поэтому обсуждения вокруг команды продолжаются.