Romano: Enso Fernandes PSJga o‘tmaydi, Chelsida qoladi
Futbol bo‘yicha taniqli insayder Fabrizio Romano «Chelsi» jamoasining yarim himoyachisi Enso Fernandesga Parijning mashhur klubi «PSJ» tomonidan qiziqish bildirayotgani haqidagi xabarlarni izohladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Yaqinda ommaviy axborot vositalarida «PSJ» 24 yoshli argentinalik futbolchi uchun 150 million yevro to‘lashga tayyorligi haqida ma’lumotlar tarqaldi. Biroq, Romano DAZN telekanaliga bergan intervyusida bu mish-mishlar haqiqatga yaqin emasligini ta’kidladi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Fernandesning «PSJ»ga o‘tish ehtimoli mutlaqo yo‘q. Enso Fernandes hozir to‘liq «Chelsi» loyihasiga e’tibor qaratgan, u klubda baxtli va jamoani tark etish niyati yo‘q.
Transfermarkt portali mutaxassislarining baholashicha, Fernandesning transfer qiymati hozirda 75 million yevroga teng. U jahon chempioni bo‘lishga erishgan va «Chelsi» bilan tuzilgan amaldagi mehnat shartnomasi 2032 yil yozigacha davom etadi.
Shu bois, futbolchining boshqa klubga o‘tishi hozircha rejalashtirilmagan. Enso Fernandes «Chelsi»da o‘zini yaxshi his qilmoqda va klub rahbariyati ham undan mamnun.

Романо: Энсо Фернандес не перейдет в ПСЖ, останется в Челси
Известный футбольный инсайдер Фабрицио Романо прокомментировал сообщения о том, что полузащитник «Челси» Энсо Фернандес интересует знаменитый клуб Парижа «ПСЖ». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Недавно в СМИ появилась информация о том, что «ПСЖ» готов заплатить 150 миллионов евро за 24-летнего аргентинского футболиста. Однако Романо в интервью телеканалу DAZN подчеркнул, что эти слухи далеки от реальности.
По его словам, вероятность перехода Фернандеса в «ПСЖ» абсолютно отсутствует. Энсо Фернандес сейчас полностью сосредоточен на проекте «Челси», он счастлив в клубе и не намерен его покидать.
По оценкам специалистов портала Transfermarkt, трансферная стоимость Фернандеса в настоящее время составляет 75 миллионов евро. Он стал чемпионом мира и его действующий трудовой контракт с «Челси» продлится до лета 2032 года.
Поэтому переход футболиста в другой клуб на данный момент не планируется. Энсо Фернандес чувствует себя хорошо в «Челси», и руководство клуба также им довольны.