Radimov: Semak ishonchli, natijalar esa qoniqarsiz
Sobiq “Zenit” futbolchisi Vladislav Radimov “Zenit” bosh murabbiyi lavozimidan Sergey Semakning iste’foga chiqarilishi mumkinligi haqidagi fikri bilan o‘rtoqlashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Semakning klub rahbariyati va muxlislari oldidagi ishonchi yuqori. Biroq, “Zenit”da yuz berayotgan natijalar ko‘pchilikni qoniqtirmayapti.
Shuning uchun, Radimovning ta’kidlashicha, klubda faoliyat yuritayotgan barcha, jumladan, Bogdanovich ham, o‘z ishini yanada samarali tashkil etishi lozim. Ayni paytda “Zenit” Rossiya oliy futbol ligasining turnir jadvalida to‘rt turdan so‘ng sakkizinchi o‘rinda bormoqda.
Jamoa ushbu davr mobaynida besh ochko jamg‘argan. Bu natijalar klub uchun yetarli emasligi aytilmoqda.
Kelasi turda Sergey Semak boshchiligidagi “Zenit” jamoasi safarda “Spartak”ga qarshi bahs olib boradi. Ushbu uchrashuv 16 avgust kuni o‘tkazilishi rejalashtirilgan.
Klub oldida turgan vazifalar va muxlislar kutgan natijalarga erishish uchun jamoa o‘z o‘yinini yaxshilashi zarur.

Радимов: Семак надежный, а результаты неудовлетворительные
Бывший футболист "Зенита" Владислав Радимов поделился мнением о возможном увольнении Сергея Семака с поста главного тренера "Зенита". Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, доверие Семаку со стороны руководства клуба и болельщиков высоко. Однако результаты, которые показывает "Зенит", не удовлетворяют многих.
Поэтому, как подчеркивает Радимов, всем, кто работает в клубе, включая Богдановича, необходимо более эффективно организовать свою работу. В настоящее время "Зенит" занимает восьмое место в турнирной таблице Российской высшей футбольной лиги после четырех туров.
Команда за этот период набрала пять очков. Эти результаты считаются недостаточными для клуба.
В следующем туре команда "Зенит" под руководством Сергея Семака сыграет на выезде против "Спартака". Эта встреча запланирована на 16 августа.
Чтобы достичь поставленных задач и результатов, ожидаемых болельщиками, команде необходимо улучшить свою игру.