Popov: Miranchuk uchun Yevropada qolish foydali
Sobiq futbolchi, Qozonning "Rubin" jamoasida o‘ynagan Aleksey Popov ommaviy axborot vositalari vakillari bilan suhbatda rossiyalik yarim himoyachi Anton Miranchukning faoliyati haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Hozirda Miranchuk Shveysariya chempionatida "Syon" klubi safida to‘p surmoqda. Mutaxassisning so‘zlariga ko‘ra, Miranchuk uchun Yevropada qolish ma’qulroq.
Uning fikricha, futbolchi uchun Fransiya yoki Ispaniya chempionatlari mos keladi. Bu haqida "Match TV" telekanali xabar berdi.
Ma’lumot uchun, rossiyalik yarim himoyachi o‘tgan yil kuzida Shveysariyaning "Syon" jamoasiga qo‘shilgan edi. 2024/2025 yilgi mavsumda Miranchuk ushbu klub tarkibida 25 ta uchrashuvda maydonga tushdi.
U ikki bor raqib darvozasini ishg‘ol qildi va uchta golga assistentlik qildi. Shu tariqa, Miranchuk Shveysariya klubi safida o‘zini ko‘rsatishga harakat qilmoqda.
Mutaxassislar uning kelajagi uchun Yevropa chempionatlarida o‘ynash foydaliroq bo‘lishini ta’kidlamoqda.

Попов: Для Миранчука полезно остаться в Европе
Бывший футболист, игравший за казанский "Рубин", Алексей Попов в разговоре с представителями СМИ высказал свое мнение о деятельности российского полузащитника Антона Миранчука. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В настоящее время Миранчук выступает за швейцарский клуб "Сьон". По словам специалиста, для Миранчука выгоднее остаться в Европе.
Он считает, что для футболиста подойдут чемпионаты Франции или Испании. Об этом сообщает телеканал "Матч ТВ".
Для справки, российский полузащитник присоединился к швейцарскому клубу "Сьон" осенью прошлого года. В сезоне 2024/2025 Миранчук провел 25 матчей за этот клуб.
Он дважды поразил ворота соперника и отдал три голевые передачи. Таким образом, Миранчук пытается проявить себя в составе швейцарского клуба.