Safonov Shevalyega qarshi raqobatda o‘ziga ishonadi
Aleksey Chistyakov, "PSJ" darvozaboni Matvey Safonovning birinchi murabbiyi, futbolchining Lyuk Shevalye jamoaga kelganiga qaramasdan Fransiyada qolish qarori haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mutaxassisning ta’kidlashicha, u bu vaziyatga boshqacha qaraydi, biroq Safonov yetuk inson bo‘lib, mustaqil ravishda qaror qabul qiladi. Chistyakovning so‘zlariga ko‘ra, Matvey o‘z imkoniyatiga ishonadi va Shevalyeni raqobatda yengishiga umid qiladi, chunki Shevalyeninng obro‘si Donnarumma kabi yuqori emas.
Shu bilan birga, murabbiy Safonovga "PSJ"da asosiy darvozabon o‘rni kafolatlanmaganini ham eslatib o‘tdi. Chistyakovning fikricha, agar Safonov "PSJ"da asosiy darvozabon bo‘lishga erishsa, Fransiyada qolish qarori to‘g‘ri bo‘ladi.
Safonov o‘z oldiga katta maqsad qo‘ygan va o‘ziga ishonadi. O‘tgan mavsumda 26 yoshli rossiyalik futbolchi barcha musobaqalarda 17 o‘yin o‘tkazdi va yetti uchrashuvda darvozasi daxlsizligini saqlab qoldi.
Bu natijalar uning professional darajasini ko‘rsatadi. Safonovning kelajakdagi faoliyati muxlislar va mutaxassislar tomonidan katta qiziqish bilan kuzatilmoqda.

Сафонов верит в себя в соревновании с Шевалевым
Алексей Чистяков, первый тренер вратаря "ПСЖ" Матвея Сафонова, высказал свое мнение о решении футболиста остаться во Франции, несмотря на приход Люка Шевалье в команду. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Специалист отметил, что он смотрит на эту ситуацию иначе, однако Сафонов является зрелым человеком и принимает решения самостоятельно. По словам Чистякова, Матвей верит в свои возможности и надеется победить Шевалье в конкуренции, так как репутация Шевалье не так высока, как у Доннаруммы.
В то же время тренер также напомнил, что место основного вратаря в "ПСЖ" не гарантировано для Сафонова. По мнению Чистякова, если Сафонов сможет стать основным вратарем "ПСЖ", то решение остаться во Франции будет правильным.
Сафонов поставил перед собой большие цели и верит в себя. В прошлом сезоне 26-летний российский футболист провел 17 матчей во всех турнирах и сохранил свои ворота в неприкосновенности в семи встречах.
Эти результаты свидетельствуют о его профессиональном уровне. Будущее Сафонова вызывает большой интерес у болельщиков и специалистов.