Moskvaning CSKA jamoasi hujumchisi Tamerlan Musaev yaqinda shved futbolchisi Viktor Dyokereshning Londonning Arsenal klubiga o‘tganiga munosabat bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, endi Arsenalning birorta ham o‘yinini o‘tkazib yubormaydi. Musaev Dyokeresh ishtirok etgan barcha mavsumoldi uchrashuvlarini tomosha qilganini va bu hujumchidan ilhom olayotganini aytdi.
Eslatib o‘tamiz, Skandinaviya futbolchisi yozgi transfer oynasida Arsenal safini to‘ldirdi. Dyokereshning o‘tishi uchun Londonning mashhur klubi Lissabonning Sporting jamoasiga 65 million yevro to‘ladi.
Viktor Dyokeresh Angliya vitse-chempioni bilan uzoq muddatli mehnat shartnomasini imzoladi. Ushbu kelishuv 2030 yilning iyun oyining oxirigacha amal qiladi.
Shu tariqa, Arsenal tarkibi kuchli hujumchi bilan to‘ldirildi va klub oldidagi maqsadlarni amalga oshirish uchun yana bir imkoniyat paydo bo‘ldi. Dyokereshdan muxlislar katta natijalar kutmoqda.

Нападающий ЦСКА Мусаев заявил, что черпает вдохновение из Дйокереша
Нападающий московского ЦСКА Тамерлан Мусаев недавно прокомментировал переход шведского футболиста Виктора Дйокереша в лондонский клуб Арсенал. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, теперь он не пропустит ни одной игры Арсенала. Мусаев сказал, что смотрел все предсезонные матчи с участием Дйокереша и черпает вдохновение от этого нападающего.
Напоминаем, что скандинавский футболист пополнил состав Арсенала в летнее трансферное окно. Для перехода Дйокереша знаменитый лондонский клуб заплатил 65 миллионов евро лиссабонскому Спортингу.
Виктор Дйокереш подписал долгосрочный трудовой контракт с вице-чемпионом Англии. Это соглашение будет действовать до конца июня 2030 года.
Таким образом, состав Арсенала был усилен сильным нападающим, и появилась еще одна возможность для достижения целей клуба. Фанаты ожидают больших результатов от Дйокереша.