Guberniyev: Safonov kelajagi Zabarnıy transferiga bog‘liq emas
Mashhur sport sharhlovchisi Dmitriy Guberniyev darvozabon Matvey Safonovning kelajagi haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning aytishicha, rossiyalik futbolchining «PSJ»dagi faoliyati klubga ukrainalik himoyachi Ilya Zabarnıy kelishiga bog‘liq emas. Ukraina terma jamoasi futbolchisi transferi haqida rasmiy xabar seshanba kuni e’lon qilindi.
Guberniyevning so‘zlariga ko‘ra, Safonovning o‘zi «PSJ»ni tark etishni istamayapti va uni jamoadan Zabarnıy sababli chetlatishmayapti. Uning ta’kidlashicha, hozirda «PSJ»da darvozabon Janluiji Donnarumma bilan muammo bor.
Yaqinda esa klub Chevalier bilan ham shartnoma imzoladi va u ham asosiy tarkib uchun kurashadi. Guberniyev sportda raqobat doim mavjudligini, ehtimol Matvey Safonov ham raqobatga bardosh berib, asosiy darvozabon bo‘lib qolishini aytdi.
Uning fikricha, Safonovning «PSJ»dagi kelajagi ukrainalik futbolchiga bog‘liq emas. Matvey Safonov o‘tgan yil yozda «PSJ» tarkibiga qo‘shilgan edi.
U jamoa safida to‘rtta sovrinni qo‘lga kiritdi: Fransiya chempionati, Fransiya kubogi, Fransiya superkubogi va Chempionlar ligasi. Shu yilning 13-avgust kuni «PSJ» UEFA Superkubogi doirasida «Tottenxem»ga qarshi bahs olib boradi.

Губерниев: Будущее Сафонова не зависит от трансфера Забарного
Известный спортивный комментатор Дмитрий Губерниев высказал свое мнение о будущем вратаря Матвея Сафонова. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, деятельность российского футболиста в «ПСЖ» не зависит от прихода украинского защитника Ильи Заборного. О трансфере игрока сборной Украины было официально объявлено во вторник.
По словам Губерниева, сам Сафонов не хочет покидать «ПСЖ», и его не исключают из команды из-за Заборного. Он отметил, что в настоящее время в «ПСЖ» есть проблемы с вратарем Джанлуиджи Доннаруммой.
Недавно клуб также подписал контракт с Шевалье, и он тоже будет бороться за место в основном составе. Губерниев сказал, что в спорте всегда существует конкуренция, и, возможно, Матвей Сафонов сможет выдержать конкуренцию и остаться основным вратарем.
По его мнению, будущее Сафонова в «ПСЖ» не зависит от украинского футболиста. Матвей Сафонов присоединился к «ПСЖ» прошлым летом.
Он завоевал четыре трофея с командой: чемпионат Франции, Кубок Франции, Суперкубок Франции и Лигу чемпионов. 13 августа этого года «ПСЖ» проведет матч против «Тоттенхэма» в рамках UEFA Суперкубка.