Chanov: Latyshonok ishonchini tiklashi kerak
Rossiyalik murabbiy Vyacheslav Chanov, darvozabonlar bilan ishlash bo‘yicha mutaxassis, hozirgi Rossiya Premyer-ligasi mavsumida "Zenit" jamoasi darvozaboni Evgeniy Latyshonokning o‘yinini baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Chanovning so‘zlariga ko‘ra, Latyshonokning o‘yinlari unga juda yoqadi. Biroq, u ayrim kichik xatolar darvozabonning ruhiy holatiga ta’sir qilganini va noto‘g‘ri harakat qilishdan qo‘rqish paydo bo‘lganini ta’kidladi.
Murabbiyning fikricha, eng asosiysi — bu holatdan chiqib ketish va o‘ziga ishonchni tiklashdir. Chanov Latyshonokka aynan shuni tiladi.
Mutaxassis, shuningdek, "Zenit" jamoasida darvozabonlar tayyorlash bo‘yicha yuqori malakali murabbiylar shtabi faoliyat yuritayotganini ham qayd etdi. Joriy Rossiya Premyer-ligasi mavsumida Latyshonok to‘rtta o‘yinda beshta gol o‘tkazib yuborgan.
Hozirda "Zenit" jamoasi musobaqa jadvalida sakkizinchi o‘rinda bormoqda. Bu natijalar jamoa uchun hali juda muhim va oldinda ko‘plab muhim uchrashuvlar kutmoqda.
Mutaxassislar Latyshonokning o‘z ustida ishlashi va ishonchni qayta tiklashi zarurligini ta’kidlamoqda.

Чанов: Латышонок должен восстановить доверие
Российский тренер Вячеслав Чанов, специалист по работе с вратарями, оценил игру вратаря команды "Зенит" Евгения Латышонка в текущем сезоне Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Чанова, игры Латышонка ему очень нравятся. Однако он отметил, что некоторые небольшие ошибки повлияли на психологическое состояние вратаря и возник страх совершить ошибку.
По мнению тренера, самое главное — это выйти из этой ситуации и восстановить уверенность в себе. Чанов именно этого желает Латышонку.
Специалист также отметил, что в команде "Зенит" работает высококвалифицированный тренерский штаб по подготовке вратарей. В текущем сезоне Российской Премьер-Лиги Латышонок пропустил пять голов в четырех играх.
В настоящее время команда "Зенит" занимает восьмое место в турнирной таблице. Эти результаты пока очень важны для команды, и впереди ожидает множество важных встреч.