Seshanba kuni kechqurun CSKA jamoasi Rossiya Kubogi guruh bosqichining ikkinchi turida safarda Akron jamoasiga qarshi o‘yin o‘tkazdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Samarada bo‘lib o‘tgan uchrashuvning asosiy vaqti 1:1 hisobida yakunlandi. Penaltilar seriyasida esa Tolyatti shahri jamoasi g‘alaba qozondi.
CSKA jamoasi sardori Igor Akinfeyev bu safar zaxira o‘rindig‘ida qoldi. U yaqinda yangi an’ana boshlab, har bir o‘yindan so‘ng jamoasidagi eng yaxshi futbolchini aniqlab, unga kepka sovg‘a qiladigan bo‘ldi.
Ushbu uchrashuvda Akinfeyev 19 yoshli yarim himoyachi Artyom Bandikyaning o‘yinini alohida e’tirof etdi. Bandikyan mazkur o‘yinda golga uzatma bergan.
Akinfeyev o‘zining telegram kanalida natijadan mamnun emasligini, biroq jamoa tarbiyalanuvchilarining asosiy tarkibda maydonga tushib, to‘liq o‘yin o‘tkazgani va samarali harakat qilganidan xursandligini yozib o‘tdi. U Bandik bugun jamoa va emblema uchun jonbozlik ko‘rsatganini va kepka ko‘rinishidagi ushbu mukofotni munosib qo‘lga kiritganini ta’kidladi.

Акинфеев объявил лучшего футболиста ЦСКА
Во вторник вечером команда ЦСКА провела матч против команды Акрон в рамках второго тура группового этапа Кубка России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Основное время встречи, прошедшей в Самаре, завершилось со счетом 1:1. В серии пенальти победу одержала команда из Тольятти.
Капитан команды ЦСКА Игорь Акинфеев на этот раз остался на скамейке запасных. Он недавно начал новую традицию, определяя после каждого матча лучшего футболиста своей команды и даря ему кепку.
В этом матче Акинфеев особо отметил игру 19-летнего полузащитника Артема Бандикяна. Бандикян в этом матче сделал голевую передачу.
Акинфеев в своем телеграм-канале написал, что не удовлетворен результатом, однако рад, что воспитанники команды вышли на поле в основном составе, провели полный матч и действовали эффективно. Он отметил, что Бандикян сегодня проявил себя для команды и эмблемы и достойно получил этот приз в виде кепки.
ЦСКА проведет следующий матч в воскресенье, 17 августа, в гостях против команды Динамо в рамках Премьер-лиги.