Mbappe yangi mavsum oldidan fikrlari bilan o‘rtoqlashdi
Madridning "Real" jamoasi hujumchisi Kilian Mbappe jamoaning mavsumoldi so‘nggi o‘yinidan so‘ng o‘z fikrlarini bildirib o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Joriy haftada "Real" Avstriyaning "Tirol" jamoasiga qarshi o‘rtoqlik uchrashuvida 4:0 hisobida g‘alaba qozondi. Ushbu o‘yinda Mbappe ikki bor raqib darvozasini ishg‘ol qilgan.
Mavsumoldi yig‘inlar yakunlanganidan so‘ng, "Real" jamoasi yangi mavsumga tayyorgarlikni to‘liq yakunladi. Jamoaning keyingi o‘yini 19-avgust kuni bo‘lib o‘tadi.
Unda "Real" o‘z maydonida "Osasuna" jamoasini qabul qiladi va bu uchrashuv Ispaniya chempionatining yangi mavsumidagi birinchi tur doirasida o‘tkaziladi. Mbappe o‘zining ijtimoiy tarmoqdagi sahifasida mavsumoldi o‘yinlar tugaganini va yangi chempionat boshlanishini intiqlik bilan kutayotganini yozib qoldirdi.
Shuningdek, "Real"ning "Mallorka"ga qarshi o‘yini Moskva vaqti bilan soat 22:00 da boshlanishi ma’lum qilindi. O‘tgan mavsumda Madrid jamoasi Ispaniya chempionatini ikkinchi o‘rinda yakunlagan edi.
Jamoa yangi mavsumga yuqori kayfiyatda kirib bormoqda va muxlislar oldida yaxshi natijalar ko‘rsatishni maqsad qilgan.

Мбаппе поделился своими мыслями перед новым сезоном
Нападающий мадридского "Реала" Килиан Мбаппе поделился своими мыслями после последней предсезонной игры команды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
На этой неделе "Реал" одержал победу со счетом 4:0 в товарищеском матче против австрийского "Тироля". В этом матче Мбаппе дважды поразил ворота соперника.
После завершения предсезонных сборов команда "Реал" полностью завершила подготовку к новому сезону. Следующая игра команды состоится 19 августа.
В ней "Реал" примет на своем поле команду "Осасуна", и этот матч пройдет в рамках первого тура нового сезона чемпионата Испании. Мбаппе записал на своей странице в социальной сети, что с нетерпением ждет начала нового чемпионата после завершения предсезонных игр.
Также стало известно, что игра "Реала" против "Мальорки" начнется в 22:00 по московскому времени. В прошлом сезоне мадридская команда завершила чемпионат Испании на втором месте.
Команда входит в новый сезон с высоким настроением и ставит цель показать хорошие результаты перед болельщиками.