Semak Rubin ustidan g‘alabani tahlil qildi
Sankt-Peterburgning Zenit futbol jamoasi bosh murabbiyi Sergey Semak Rossiya Kubogi guruh bosqichidagi Qozonning Rubin jamoasiga qarshi o‘yindan so‘ng o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv Zenit jamoasining 3:0 hisobidagi g‘alabasi bilan yakunlandi. Murabbiy Semak birinchi bo‘limda jamoa to‘pni nazorat qilish va harakat nuqtai nazaridan yaxshi o‘ynaganini ta’kidladi.
U yakuniy bosqichda hujumda biroz yetishmovchilik bo‘lganini aytdi. Ikkinchi bo‘limda esa jamoaning o‘yinda xatolari va to‘pni yo‘qotishlari ko‘payib, bu uchrashuvning umumiy taassurotiga salbiy ta’sir qilganini qayd etdi.
Uchrashuvning eng yaxshi o‘yinchilaridan biri 17 yoshli hujumchi Vadim Shilov bo‘ldi. U bir gol urdi va bir marta penaltiga sababchi bo‘ldi.
Ushbu g‘alabadan so‘ng Zenit jamoasi ikki o‘yindan so‘ng olti ochko jamg‘arib, o‘z guruhida yetakchilik qilmoqda. Bu natija jamoaning keyingi bosqichga chiqish imkoniyatini oshirmoqda.
Zenit murabbiylari va futbolchilari keyingi o‘yinlarda ham yaxshi natijalar ko‘rsatishga intilishmoqda.

Семак проанализировал победу над Рубином
Главный тренер футбольной команды Зенит из Санкт-Петербурга Сергей Семак высказал свои мысли после матча против казанского Рубина в группе Кубка России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Встреча завершилась победой команды Зенит со счетом 3:0. Тренер Семак отметил, что команда хорошо играла с точки зрения контроля мяча и движения в первом тайме.
Он сказал, что в завершающей стадии атаки было немного недостатков. Во втором тайме же ошибки команды и потеря мяча увеличились, что негативно сказалось на общем впечатлении от матча.
Одним из лучших игроков встречи стал 17-летний нападающий Вадим Шилов. Он забил один гол и стал причиной одного пенальти.
После этой победы команда Зенит набрала шесть очков после двух матчей и занимает первое место в своей группе. Этот результат увеличивает шансы команды на выход в следующий этап.