Toshkentda Ramazon haytida jamoat transporti ertalab to'rt soatdan ishlaydi
PSJ jamoasining rossiyalik darvozaboni Matvey Safonov jamoani tark etish uchun ikki shartni aytib o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, u faqat ikki holatda klubdan ketishga tayyor. Birinchi holat – agar klub rahbariyati undan jamoani tark etishni so‘rasa.
Ikkinchi holat esa – agar Yevropaning kuchli klublaridan biri unga asosiy tarkibda doimiy o‘rin kafolatini bersa. Ayni paytda Safonov Parijda qolishni istamoqda va klubda o‘z o‘rnini saqlab qolish uchun kurashishga tayyor ekanini bildirgan.
U mustaqil ravishda jamoani tark etishni kuchsizlik belgisi deb hisoblaydi. Shu bois, Safonov PSJda asosiy darvozabon bo‘lish uchun harakat qilish niyatida.
Avvalroq, PSJ rahbariyati unga hatto Donnarumma ketgan taqdirda ham asosiy darvozabon bo‘la olmasligini ma’lum qilgan edi. Ma’lumotlarga ko‘ra, Donnarumma jamoani tark etishi aniq va uning Angliyaning Manchester Siti klubiga o‘tishi kutilmoqda.
Shu sababli, Safonovning kelajagi hamon noaniq qolmoqda. U o‘z faoliyatini yuqori darajada davom ettirish uchun imkoniyatlarni ko‘rib chiqmoqda.

Сафонов назвал два условия для ухода из ПСЖ
Вратарь ПСЖ Матвей Сафонов озвучил два условия для ухода из команды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, он готов покинуть клуб только в двух случаях. Первый случай – если руководство клуба попросит его уйти.
Второй случай – если один из сильнейших клубов Европы гарантирует ему постоянное место в основном составе. В настоящее время Сафонов хочет остаться в Париже и заявил о готовности бороться за свое место в команде.
Он считает, что уход из команды самостоятельно является признаком слабости. Поэтому Сафонов намерен бороться за место основного вратаря в ПСЖ.
Ранее руководство ПСЖ сообщало ему, что даже в случае ухода Доннаруммы он не сможет стать основным вратарем. По данным, Доннарумма, скорее всего, покинет команду и ожидается его переход в английский клуб Манчестер Сити.
Поэтому будущее Сафонова по-прежнему остается неопределенным. Он рассматривает возможности продолжения своей карьеры на высоком уровне.