Aleksandr Bublik «Zenit» futbolchilari bilan kiyim almashtirish xonasida suhbatlashdi
Qozog‘istonlik tennischi Aleksandr Bublik Rossiya Kubogi guruh bosqichi doirasida o‘tkazilgan «Zenit» va Qozonning «Rubin» jamoalari o‘rtasidagi uchrashuvda ishtirok etgani haqida so‘zlab berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv Sankt-Peterburg shahrida bo‘lib o‘tdi. Aleksandr Bublik o‘yin boshlanishidan avval ramziy to‘p tepdi.
O‘yin tugagach, uni «Zenit» jamoasi futbolchilari o‘zlarining kiyim almashtirish xonasiga taklif qilishdi. Bublikning aytishicha, u jamoa kiyim almashtirish xonasiga kirganida, futbolchilar undan fikr bildirishni so‘rashgan.
Bublik esa o‘zini madaniyatli inson deb hisoblashini va bunday so‘zlarni ishlatmasligini aytganini ta’kidladi. Bu haqda u «Match TV» telekanaliga bergan intervyusida ma’lum qilgan.
Uchrashuv «Zenit» jamoasining 3:0 hisobidagi g‘alabasi bilan yakunlandi. Bublik «Zenit» muxlislarini g‘alaba bilan tabrikladi.
Shuningdek, Aleksandr Bublik avvalroq Rossiyada tug‘ilganini va sport faoliyatini yakunlagach, Sankt-Peterburgda yashash istagi borligini bildirgan.

Александр Бублик поговорил с футболистами «Зенита» в раздевалке
Казахстанский теннисист Александр Бублик рассказал о своем участии в матче между командами «Зенит» и казанским «Рубином», который прошел в рамках группового этапа Кубка России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Встреча состоялась в Санкт-Петербурге. Александр Бублик перед началом игры ударил символический мяч.
После окончания игры его пригласили футболисты команды «Зенит» в свою раздевалку. По словам Бублика, когда он вошел в раздевалку, футболисты попросили его высказать свое мнение.
Бублик отметил, что считает себя культурным человеком и не использует такие слова. Об этом он сообщил в интервью телеканалу «Матч ТВ».
Встреча завершилась победой команды «Зенит» со счетом 3:0. Бублик поздравил болельщиков «Зенита» с победой.
Также Александр Бублик ранее заявлял, что родился в России и после завершения спортивной карьеры хочет жить в Санкт-Петербурге.