Bernardu Silva: Manchester Siti g‘alabaga qayta chanqadi
“Manchester Siti” futbolchisi Bernardu Silva yangi mavsum boshlanishidan oldin jamoaning kayfiyati haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Joriy mavsum oldidan Silva jamoa o‘tgan yilgi natijalardan xulosa chiqarganini ta’kidladi. Uning so‘zlariga ko‘ra, “Manchester Siti” o‘tgan mavsumda Angliya Superkubogini yutgan bo‘lsa-da, boshqa musobaqalarda odatdagidek yuqori natijalarga erisha olmadi.
Silva o‘zini va jamoadoshlarini mag‘lubiyatlarni yoqtirmaydigan, doimo g‘alabaga intiladigan futbolchilar deb atadi. “Yutqazishni hech qachon yoqtirmayman.
Ammo mag‘lubiyatning achchiq ta’mini his qilganimizdan so‘ng, g‘alaba yanada yoqimli bo‘ladi. O‘tgan mavsum biz uchun og‘ir bo‘ldi, ammo endi yana sovrinlar uchun kurashishni xohlaymiz.
O‘ylaymanki, biz avvalgi ruhiy holatimizga qaytdik va g‘alaba uchun kuchli ishtiyoqdamiz,” – deydi Silva. O‘tgan mavsum “Manchester Siti” Angliya Premer-ligasida uchinchi o‘rinni egalladi.
Jamoa yangi mavsumni 16-avgust kuni safarda “Vulverhempton”ga qarshi o‘yinda boshlaydi. Futbolchilar va murabbiylar jamoaning oldingi natijalaridan xulosa chiqarib, yangi mavsumda yuqori marralarni ko‘zlashmoqda.

Бернарду Силва: Манчестер Сити снова жаждет победы
Футболист "Манчестер Сити" Бернарду Силва высказал свое мнение о настроении команды перед началом нового сезона. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Перед текущим сезоном Силва отметил, что команда сделала выводы из результатов прошлого года. По его словам, "Манчестер Сити", хотя и выиграл Английский суперкубок в прошлом сезоне, не смог добиться привычно высоких результатов в других турнирах.
Силва назвал себя и своих товарищей по команде футболистами, которые не любят проигрывать и всегда стремятся к победе. "Я никогда не люблю проигрывать.
Но после того, как мы почувствовали горечь поражения, победа становится еще более приятной. Прошлый сезон был для нас тяжелым, но теперь мы снова хотим бороться за трофеи.
Я думаю, что мы вернулись к своему прежнему психологическому состоянию и полны сильного желания победить," – говорит Силва. В прошлом сезоне "Манчестер Сити" занял третье место в Английской Премьер-лиге.
Команда начнет новый сезон 16 августа в выездном матче против "Вулверхэмптона". Футболисты и тренеры делают выводы из предыдущих результатов команды и нацелены на высокие достижения в новом сезоне.