“Spartak” futbolchilari mag‘lubiyatdan norozi, kayfiyat past
"Spartak" jamoasi yarim himoyachisi Igor Dmitriev Rossiya Kubogi doirasida "Dinamo" (Maxachkala) jamoasiga qarshi o‘yinda jamoasining mag‘lubiyati sabablari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘zining intervyusida jamoa o‘yini va natijasi bo‘yicha quyidagilarni aytdi. "Dinamo" bilan yana bir bor uchrashuv biz uchun oson kechmadi.
Jamoamiz penaltilar seriyasida mag‘lub bo‘ldi. Buning sababi shundaki, biz to‘pni nazorat qilishga harakat qildik, biroq oldinga hujumlarni yetarlicha kuchaytira olmadik.
Natijada, hujumlarda yetarli faollik bo‘lmadi va imkoniyatlardan foydalana olmadik. Uchrashuvda bosh murabbiy Stankovich diskvalifikatsiya qilingani sababli ishtirok eta olmadi.
Uning yo‘qligi albatta sezildi. Chempionat o‘yinlarida u biz bilan birga bo‘ladi, lekin Kubok bahslarida bu ikkinchi marta u yo‘q edi.
Umuman olganda, o‘yinda biror narsa chiqmayotganida, murabbiylar tanaffusda kerakli ko‘rsatmalar beradi. Agar Stankovich bo‘lmasa, uning yordamchilari bu vazifani bajaradi.
Hozir jamoada kayfiyat yaxshi emas. Hammamiz natijadan norozi bo‘ldik.
Bunday vaziyat oldida muxlislarimiz va o‘zimiz oldida o‘zimizni noqulay his qilamiz. Shuning uchun, keyingi o‘yinga jiddiy tayyorgarlik ko‘ryapmiz.
Maqsadimiz – bu omadsiz seriyani to‘xtatish va g‘alaba qozonish. Jamoa oldida faqat g‘alaba uchun harakat qilish vazifasi turibdi.

Футболисты "Спартака" недовольны поражением, настроение плохое
Полузащитник команды "Спартак" Игорь Дмитриев высказал свое мнение о причинах поражения команды в матче Кубка России против команды "Динамо" (Махачкала). Об этом сообщает Euro-football.ru.
В своем интервью он сказал следующее о игре команды и результате. Встреча с "Динамо" снова не была для нас легкой.
Наша команда проиграла в серии пенальти. Причина в том, что мы пытались контролировать мяч, но не смогли достаточно усилить атаки.
В результате в атаках не было достаточной активности, и мы не смогли воспользоваться возможностями. В матче главный тренер Станкович не смог участвовать из-за дисквалификации.
Его отсутствие, безусловно, ощущалось. В чемпионатах он будет с нами, но в Кубковых матчах это уже второй раз, когда его нет.
В целом, когда в игре что-то не получается, тренеры дают необходимые указания на перерыве. Если Станковича нет, его помощники выполняют эту задачу.
Сейчас в команде настроение не очень хорошее. Мы все недовольны результатом.
В такой ситуации мы чувствуем себя неловко перед нашими болельщиками и перед собой. Поэтому мы серьезно готовимся к следующему матчу.
Наша цель – остановить эту неудачную серию и одержать победу. Перед командой стоит задача действовать только на победу.