Jovanni Leoni transferi bo‘yicha “Liverpul” va “Parma” muzokara qilmoqda
Parmaning markaziy himoyachisi Jovanni Leoni “Liverpul” klubiga o‘tishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda taniqli sport jurnalisti xabar berdi. Ma’lumotlarga ko‘ra, 18 yoshli italiyalik futbolchi uchun “Liverpul” 35 million yevro to‘lashga tayyor.
Bundan tashqari, kelajakdagi transferdan 10 foiz ulush ham “Parma”ga berilishi ko‘zda tutilgan. “Parma” rahbariyati Leoni yana bir mavsum jamoada ijara asosida qolishini so‘ramoqda.
Hozirda “Liverpul” bosh murabbiyi futbolchi darhol jamoaga qo‘shiladimi yoki bir yilga ijara asosida “Parma”da qoladimi, degan masalani ko‘rib chiqmoqda. O‘tgan mavsumda Jovanni Leoni Italiya chempionatida 17 ta o‘yinda maydonga tushdi.
U uch marta ogohlantirish oldi va bir marta maydondan chetlatildi. Yangi mavsum oldidan yosh futbolchining kelajagi jamoalar o‘rtasidagi muzokaralarga bog‘liq bo‘lib turibdi.
“Liverpul” va “Parma” o‘rtasidagi kelishuv yaqin orada rasmiylashtirilishi mumkin. Bu transfer yosh futbolchi uchun katta imkoniyat bo‘lishi kutilmoqda.

Переговоры по трансферу Джованни Леони ведут "Ливерпуль" и "Парма"
Центральный защитник Пармы Жованни Леони может перейти в клуб Ливерпуль. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщил известный спортивный журналист. Согласно информации, Ливерпуль готов заплатить 35 миллионов евро за 18-летнего итальянского футболиста.
Кроме того, предусмотрено, что 10 процентов от будущего трансфера также будет передано Парме. Руководство Пармы просит, чтобы Леони остался в команде на один сезон на правах аренды.
В настоящее время главный тренер Ливерпуля рассматривает вопрос о том, присоединится ли футболист к команде немедленно или останется в Парме на год на правах аренды. В прошлом сезоне Жованни Леони сыграл в 17 матчах в чемпионате Италии.
Он получил три предупреждения и был удален с поля один раз. Перед новым сезоном будущее молодого футболиста зависит от переговоров между клубами.
Соглашение между Ливерпулем и Пармой может быть оформлено в ближайшее время. Ожидается, что этот трансфер станет большой возможностью для молодого футболиста.