Kuchaev: Alba mag‘lubiyatdan so‘ng ilk bor jahl qildi
Rostov futbol jamoasi yarim himoyachisi Konstantin Kuchaev jamoa bosh murabbiyi Jonatan Alba “Krylya Sovetov”ga qarshi o‘yinda yirik hisobda mag‘lub bo‘lgandan so‘ng, murabbiyning reaksiyasi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Kuchaevning so‘zlariga ko‘ra, bu safar murabbiy Jonatan Alba birinchi marta juda jahl bilan chiqish qilgan. Kuchaev: “U jamoamiz bosh murabbiyi bo‘lib ishlayotgan davrda birinchi marta shunday bo‘ldi.
Lekin uni juda qo‘rqinchli deb bo‘lmaydi. Oddiy tanbeh bo‘ldi, xolos”, – deya ta’kidladi.
Eslatib o‘tamiz, o‘tgan turda “Rostov” o‘z maydonida “Pari NN” jamoasini 1:0 hisobida mag‘lub etib, joriy Rossiya chempionatida ilk ochkolarini qo‘lga kiritdi. Navbatdagi turda Jonatan Alba boshchiligidagi “Rostov” safarda Qozonning “Rubin” jamoasiga qarshi o‘yin o‘tkazadi.
Ushbu uchrashuv 17-avgust kuni bo‘lib o‘tadi. Jamoaning oldidagi asosiy vazifa ochko jamg‘arishni davom ettirish va mavsumda yuqori natijalarga erishishdan iborat.

Кучаев: Альба после поражения впервые разозлился
Полузащитник футбольной команды Ростов Константин Кучаев высказался о реакции главного тренера команды Джонатана Альбы после крупного поражения в матче против "Крыльев Советов". Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Кучаева, в этот раз тренер Джонатан Альба впервые вышел с большим гневом. Кучаев: “Это произошло впервые за время его работы в качестве главного тренера нашей команды.
Но его нельзя назвать очень страшным. Это было просто обычное замечание, не более того”, – подчеркнул он.
Напомним, в прошлом туре "Ростов" на своем поле одержал победу над командой "Пари НН" со счетом 1:0, завоевав свои первые очки в текущем чемпионате России. В следующем туре команда "Ростов" под руководством Джонатана Альбы сыграет на выезде против казанского "Рубина".
Эта встреча состоится 17 августа. Основная задача команды заключается в том, чтобы продолжать накапливать очки и добиваться высоких результатов в сезоне.